rozgrywka w Fallout 76

Rozgrywka w Fallout 76 na pierwszym materiale wideo

Wydawało się, że kolejna gra ze świata Fallout rozgrzeje wszystkich fanów. Tymczasem podzieliła ich na dwa wyraźne obozy. Jedni czekają na premierę, a drudzy absolutnie nie chcą nawet o niej słyszeć. W sieci zaczęły pojawiać się właśnie pierwsze wrażenia z tego, jak wygląda rozgrywka w Fallout 76. I cóż, uczucia są mieszane.

rozgrywka w Fallout 76

Fabuła w Fallout 76 jest… znikoma. Takie przynajmniej można było odnieść wrażenie po pierwszych informacjach na temat produkcji, a zaprezentowane teraz materiały, zdają się to tylko potwierdzać. Akcja rozgrywa się w jednej z krypt, która ostała się po nuklearnej apokalipsie. Gracz wciela się w postać, którą może dowolnie ukształtować wizualnie, choć zdaje się, że w granicach rozsądku. Potem następuje krótki samouczek i zostaje on wypuszczony na powierzchnię. 25 lat po tym, jak spadły na nią pierwsze bomby,

Rozgrywka w Fallout 76

To pierwsza odsłona serii, która przenosi gracza tak wcześnie po nuklearnej zagładzie. Obserwując to, jak wyglądają lokacje, można odnieść wrażenie, że niespecjalnie się one różnią od tego, co już mogliśmy zaobserwować. Oczywiście wszystko podlano odpowiednio odświeżonym sosem, choć grafika na pierwszy rzut oka nie zachwyca. Warto wziąć jednak pod uwagę to, że materiały zaprezentowane m.in. przez GameSpot czy DualShockers znajdują się na YouTube. Niezależnie od ich jakości trzeba wziąć pod uwagę, że finalnie Fallout 76 może wyglądać po prostu lepiej. Niewiele, ale dalej lepiej.

Najważniejsza będzie jednak rozgrywka w Fallout 76, a nie to, jak przygotowano tekstury. W końcu Bethesda mocno ryzykuje wypuszczając na rynek tytuł, gdzie nie będzie tego, za co fani pokochali serię. Brak NPC rozsianych po mapie i mogących dostarczyć dodatkowej aktywności oraz rozwinięcia wątku fabularnego to chyba najodważniejsza z decyzji developera. Fallout 76 ma opierać się w dużej mierze na kooperacji z innymi użytkownikami. Owszem, można grać solo, ale prędzej czy później i tak natrafimy na żywego gracza. Co w chwili, kiedy na takowego się natkniemy? Jeżeli mamy już przynajmniej level 5, możemy uczestniczyć w starciach PvP. Jak zginiemy, tracimy nasze znalezione rzeczy, a jak uda nam się zwyciężyć, odbieramy sprzęt od przeciwnika.

Czy to się uda?

Pierwsze wrażenia prezentujące to, jak wygląda rozgrywka w Fallout 76 pochodzą z wersji beta, która obecnie nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Ci, którzy zakupili produkt w pre-orderze będą mogli dołączyć do niej jeszcze w tym miesiącu i wtedy możemy spodziewać się wysypu materiałów. Niezdecydowani będą mogli w końcu zobaczyć, czy nowy Fallout jest tym, co ich w ogóle interesuje. Oczywiście materiały wideo nie zastąpią prawdziwej gry, ale z pewnością pomogą w lepszym poznaniu tytułu. Bethesda dawkuje o nim informacje, co nie działa na korzyść producenta.

Premiera Fallout 76 przewidziana jest na 14 listopada na platformach PC, Xbox oraz PlayStation.

W naszym sklepie internetowym znajdziecie sprzęt, który pozwoli wam przenieść się do świata Fallout 76. Wystarczy wejść tutaj.

Źródło: GameSpot / DualShosckers / YouTube / Bethesda

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...