You are here
Rozgrywka z TLOU 2 i wiele dobroci na Outbreak Day Gry konsole 

Rozgrywka z TLOU 2 i wiele dobroci na Outbreak Day

Dziś zniesiono embargo dla dziennikarzy, którzy dostali dostęp od Naught Dog do ich ostatniej produkcji. Dlatego teraz możemy podziwiać, jak wygląda rozgrywka z TLOU 2, czyli The Last Of Us 2, Dowiedzieliśmy się także sporo nowego o tym, jakie rzeczy będzie można robić w grze, a sama firma świętuje Outbreak Day i można kupić u nich wiele interesujących rzeczy, a niektóre są za darmo.

Rozgrywka z TLOU 2
Fot. Naughty Dog / The Last Of Us 2

W momencie kiedy dowiedzieliśmy się o tym, kiedy nastąpi premiera The Last Of Us 2, pewne było to, że nie będziemy długo musieli czekać na kolejne informacje odnośnie produkcji. Tytuł pojawi się 21 lutego przyszłego roku, ale już dziś możemy spojrzeć na nowe fragmenty gameplay’u. To dzięki temu, że Naughty Dog udostępniło wybranej grupie dziennikarzy część materiału z gry, a my możemy przyjrzeć się jej z bliska.

Rozgrywka z TLOU 2

Wiemy już, że The Last Of Us 2 prawdopodobnie nie dostanie w ogóle trybu sieciowego, więc sam tytuł będzie przeznaczony jedynie dla pojedynczego gracza. To dość dziwne posunięcie ze strony Naughty Dog, które do swoich gier praktycznie zawsze włączało opcję multiplayer. Niewykluczone, że ta pojawi się później, choć nie liczylibyśmy na to za bardzo. Tytuł ma być ogromny, a przynajmniej większy, niż część pierwsza. Produkcja pojawi się bowiem na dwóch płytach, a ostatni tytułem który to zrobił, było Red Dead Redemption II, więc możemy mieć skalę porównawczą.

Rozgrywka z TLOU 2 prezentuje się natomiast znakomicie. Animacje postaci stoją na bardzo wysokim poziomie, czego po Naughy Dog mogliśmy się akurat spodziewać. Dziennikarze mogli zagrać w dwa niezależne fragmenty produkcji. W pierwszym poruszali się Ellie, która towarzyszyła Dianie w zimowej scenerii, a w drugim była już sama główna bohaterka. Nie wiadomo, czy obie części następują jakoś blisko siebie czy różni je np. pół gry. Dziennikarze mogli więc spojrzeć na Ellie z dwóch stron – spokojniejszej, gdy ta czuła się bezpiecznie przy przyjaciółce oraz tej agresywnej, gdzie dziewczyna bez litości rozprawiała się z przeciwnikami.

Będzie krwawo

Zaprezentowane fragmenty gameplay-u pokazują, że Naughty Dog nie zamierza przebierać w środkach. The Last Of Us 2 będzie produkcją wyjątkowo krwawą. Animacje „wykańczania” przeciwników robią ogromne wrażenie i zdaje się, że to najlepsze wykorzystanie mocy PlayStation 4 w jej historii. Sądziliśmy, że nic ładniejszego od Uncharted 4 nie dostaniemy, ale jak widać byliśmy w błędzie. Rozgrywka z TLOU 2 tylko rozbudza nasze nadzieję i sprawia, że nie możemy się już doczekać lutego przyszłego roku.

Rozgrywka z The Last Of Us 2

Z istotnych informacji warto jeszcze nadmienić to, że Ellie będzie potrafiła się np. czołgać czy wspinać. Jej animacje zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nie wiadomo wprawdzie czy będą to aż tak szczegółowe odwzorowania rzeczywistości, jak miało to miejsce w Red Dead Redemption 2, ale już sam fragment rozgrywki pokazuje, że Naughty Dog zrobiło kawał doskonałej roboty. Gracz będzie mógł chować się w wysokiej trawie, a w samej grze pojawią się także psy, które będą nas mogły wytropić. Po raz kolejny będziemy mogli ulepszać swój ekwipunek, ale w drugiej części pojawi się chociażby możliwość zamontowania tłumika do broni, który oczywiście gracz będzie musiał sam skonstruować.

Outbreak Day

26 września Naughty Dog zawsze daje swoim fanom coś ciekawego. W grze ta data oznaczała dzień, kiedy wybuchła epidemia. To takie małe święto dla graczy z całego świata. Na stronie studia można znaleźć wiele interesujących rzeczy, które można kupić tylko w ograniczonym przedziale czasu lub są one w niewielkiej ilości sztuk. Studio przygotowało także darmową niespodziankę, czyli dynamiczny motyw na konsolę Sony PlayStation 4 (znajdziecie go w PlayStation Store). W ofercie na Outbreak Day pojawiły się także nowe koszulki, limitowane wersje statuetki Ellie czy książki o produkcji samej gry.

Opis fabuły

W PlayStation Store pojawił się także polski opis fabuły i jak można było podejrzewać, nie zradza on za wiele z samej historii.

„Minęło pięć lat… Po śmiertelnie niebezpiecznej podróży przez wyniszczone przez pandemię USA Ellie i Joel osiedlają się w Wyoming. Życie w prosperującej wspólnocie zapewnia im poczucie stabilności, nawet mimo zagrożenia ze strony zarażonych oraz ocalałych kierowanych desperacją. Gdy traumatyczne wydarzenie zakłóca panujący spokój, Ellie wyrusza w podróż, a jej celem jest zemsta. Polując na winowajców, będzie musiała poradzić sobie z psychicznymi oraz fizycznymi konsekwencjami swoich działań.

Poznaj emocjonującą historię, która zatrze granicę między tym, co dobre, a tym, co złe.

Przemierzaj piękny i niebezpieczny świat, począwszy od spokojnych gór, aż po zarośnięte ruiny.

Doświadcz rozgrywki łączącej elementy akcji i przetrwania dzięki intensywnej walce wręcz, płynnemu poruszaniu się oraz dynamicznemu systemowi skradania.”

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Naughty Dog / YouTube / ING / Sony PlayStation / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment