You are here
Android 10 Go w drodze — Google opowiada o systemie artykuły News 

Android 10 Go w drodze — Google opowiada o systemie

Google pochwaliło się za pośrednictwem swojego bloga nowościami, które zaimplementowano w najnowszej odsłonie budżetowej wariacji na temat systemu — Android 10 Go. Zmiany, choć trudno nazywać je rewolucyjnymi, zwiększą pozytywne doznania z użytkowania najtańszych smartfonów z Zielonym Robotem na pokładzie.

Android 10 Go
fot. Google

Android w swojej klasycznej odsłonie nie należy do najlżejszych systemów. Do naprawdę płynnego i przyjemnego działania potrzebuje wydajnego hardware’u. Na szczęście platforma jest niesłychanie elastyczna i można dostosować ją do przeróżnych wymagań. Właśnie dlatego Google zdecydowało się wydać w 2018 roku Android 8.1 Oreo Go, a w późniejszym okresie — jego następcę Androida 9 Pie Go. Teraz pora na „dziesiątkę”.

Nowości w Android 10 Go

Na początek przyjrzyjmy się liczbom, gdyż te są dla „budżetowego” Androida łaskawe. Otóż w ciągu zaledwie 18 miesięcy łącznie 500 producentów wprowadziło na rynek przeszło 1600 modeli smartfonów z Androidem Go. Urządzenia trafiły na rynki w 180 krajach. Wśród najpopularniejszych telefonów znalazły się Samsung A2, Xiaomi Redmi Go oraz Techno Spark 2. Najtańsze z nich można było kupić już za 27 dolarów. Zastanawiacie się pewnie, czy takowy sprzęt może działać „znośnie”? 

Otóż może, co udowodniła moja recenzja smartfona Neffos C5 Plus

System przeznaczony na najtańsze urządzenia nie jest jednak idealny. Gigant z Mountain View zdaje sobie z tego sprawę, czego dowodzą zmiany w najnowszej jego odsłonie, czyli Android 10 Go. Firma chwali się tym, że nowy OS będzie o lżejszy i wydajniejszy, co przełoży się na 10% wzrost prędkości działania względem poprzedniej edycji systemu. Szybsze uruchamianie aplikacji to istotny element wpływający na wygodę użytkowania, jednak Google nie poprzestało na jednej zmianie. Firma postanowiła zadbać o bezpieczeństwo urządzeń nową formą szyfrowania nazwaną Adiantum. Co ważne, wspomniana metoda nie wpływa na wydajność sprzętu, co miało miejsce przy okazji wcześniejszych rozwiązań. Brawo!

Kalifornijski koncern zapowiada, iż Android 10 Go trafi na rynek jeszcze tej jesieni. Przyznam, że nie mogę doczekać się możliwości sprawdzenia na własnym przykładzie, jak działają rzeczone rozwiązania.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment