You are here
Rozwiązanie godne konferencyjnego stołu News 

Rozwiązanie godne konferencyjnego stołu

Telekomunikacja to nie tylko smartfony czy telefony stacjonarne. W dużych firmach oraz tych, które często organizują konferencje, przydają się rozwiązania na co dzień używane rzadko. Tutaj z pomocą przychodzi firma Kontel.

 
kon 750x300 1
Rozmowy, a przede wszystkim burze mózgów, często sprawiają w firmach problemy. Bo jak połączyć i skomunikować ze sobą kilku pracowników, tak by każdy z nich mógł czuć się swobodnie? Idealnym wyborem powinna być przystawka konferencyjna, która swoim designem wpisze się w stylistykę biura. Tak właśnie wyglądają wprowadzone przez Kontela modele Konftel 55 oraz 55W.
Sprzęt wykorzystuje do komunikacji platformy, które największą popularnością cieszą się w środowisku biznesowym. Cisco Jabber, Microsoft Lync oraz Avaya One-X nie są może tak rozpoznawalne jak chociażby Skype, ale ich walory sprawiają, że rozmowy oraz wymiana wiadomości staje się bezproblemowa. Aktualizacja wprowadzona do modeli Konftel 55 oraz 55W pozwala teraz na wykorzystanie wszystkich z powyższych platform komunikacyjnych.
 
kon 750x300 2
Seria urządzeń 55 oferuje bezpośrednie łączenie się z poziomu aplikacji, wystarczy żeby użytkownik był zalogowany na komputerze, a połączenie konferencyjne może uruchomić z panelu LCD sprzętu. Dodatkowo istnieje możliwość przełączania między trybami pracy (standardowy oraz „Jabber”), odbieranie oraz nawiązywanie połączeń, odsłuchiwanie nagrań czy regulowanie głośności. Przeprowadzane rozmowy można również nagrywać dzięki wbudowanemu slotowi na karty microSD (do 32 GB).
Zasięg mikrofonów, które znalazły się w urządzeniu to około 3 metry, a przy tym zadbano o to, by redukowały one szumy z otoczenia. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na dziewięć godzin pracy, ale w zestawie znajduje się oczywiście dedykowana ładowarka. Konftel 55 posiada również funkcję mostkowania połączeń telefonicznych z VoIP. Wersja Konftel 55W dodatkowo została wyposażona w Bluetooth i można do niej dodać zewnętrze mikrofony, które znacznie zwiększą zasięg urządzenia.
Źródło: Kontel
Fot: jw.
_____________________
Zestawy konferencyjne znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment