You are here
TikTok pracuje nad smartfonem, o którym wiemy coraz więcej artykuły mobile mobile News 

TikTok pracuje nad smartfonem, o którym wiemy coraz więcej

Financial Times donosi o pracach ByteDance, właściciela marki TikTok związanych z wyprodukowaniem własnego smartfona. Pytanie, czy kolejne już „społecznościowe” urządzenie nie powtórzy porażki poprzednika.

TikTok
fot. TikTok

TikTok to coraz poważniejszy gracz na rynku mediów społecznościowych. Nie da się przejść obok niego obojętnie, jednak używają go głównie osoby młodsze, przez co nieczęsto widzę tam swoich znajomych. Niemniej to właśnie najmłodsi stanowią motor napędowy social media i to właśnie oni są najczęstszymi użytkownikami. Nie jestem jednak przekonany, czy jest to odpowiedni target dla smartfona dedykowanego jednej konkretnej platformie. 

Smartfon TikTok? To nie przejdzie

O pracach ByteDance nad własnym smartfonem informowałem was pod koniec maja. Teraz plany właścicieli marki TikTok nabierają realnych kształtów. Okazuje się, że prace nad wspomnianym urządzeniem trwają już ponad pół roku, ale nie myślcie, że będzie to sprzęt wychodzący spod skrzydeł popularnego producenta. Wygląda na to, że za produkcję weźmie się jeden z chińskich podmiotów o niekoniecznie zapierającym dech w piersi zasięgu.

Jak sądzę, smartfon będzie pracował pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida, w której główne skrzypce będzie grała aplikacja TikTok i wygodny do niej dostęp. W oprogramowaniu zaszyte będą także usługi partnerów ByteDance, ale niespecjalnie zdziwi mnie, jeśli znajdziemy w nim także reklamy.

Premiera smartfona TikToka będzie z pewnością głośnym wydarzeniem, o którym media internetowe będą prawić tygodniami. Podobnie wyglądało to w 2013 roku, kiedy to Facebook zaprezentował HTC First, telefon nieprzyzwoicie wręcz zintegrowany z Facebookiem. Niestety, po początkowym zachwycie, rynek szybko zapomniał o projekcie, a dziś wspomina się o nim jedynie w charakterze porażki. Czuję, że podobnie będzie z pomysłem TikToka.

Źródło: 9to5google

Related posts

Leave a Comment