HTCGrip2

Rynkowa premiera HTC Grip opóźniona

Inteligentna opaska od Tajwańskiego producenta została zaprezentowana na początku roku, jednak do tej pory nie doczekaliśmy się wprowadzenia produktu na półki sklepowe. Ostatnie doniesienia wskazują, iż nastąpi to dopiero w przyszłym roku.

HTCGrip2

Rynek urządzeń ubieralnych powoli się nasyca. Jego dość istotny segment stanowią inteligentne opaski, które służą głównie monitorowaniu stanu zdrowia oraz osiągów sportowych. Decydując się na zakup tegoż gadżetu, możemy przebierać w produktach gigantów takich jak Samsung czy Sony, choć nie zabrakło też niedrogich urządzeń od B-Brandów.

Teoretycznie w marcu tego roku do listy dołączył HTC Grip. Teoretycznie, gdyż wtedy też miała miejsce jego prezentacja, lecz na dzień 26 października próżno szukać opaski na półkach sklepowych. Tajwańczycy kilkukrotnie przekładali termin rozpoczęcia dystrybucji gadżetu, co z mojego punktu widzenia powoduje spadek zaufania do marki.

HTCGrip4

W ubiegłym tygodniu HTC wydało oświadczenie, dzięki któremu dowiadujemy się, że Grip trafi do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Niestety, firma nie podała konkretnego terminu, a szkoda, gdyż opaska z 1,8-calowym, zakrzywionym ekranem PMOLED, GPS-em oraz funkcją monitorowania pracy serca wydaje się naprawdę ciekawą propozycją.

Kondycja finansowa firmy pozostawia wiele do życzenia, a ostatnia premiera HTC One A9 została przyjęta przez społeczność niezwykle chłodno. To nie wróży dobrze HTC i koncern zdecydowanie powinien coś z tym zrobić. Co? Na pewno nie opóźniać premier kolejnych, tym razem wydaje się udanych produktów. To jak strzał w stopę i zupełnie nie rozumiem postępowania osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy.

Jeśli HTC w dalszym ciągu będzie podchodziło lekceważąco do niezwykle istotnego segmentu rynku, może okazać się, iż na wprowadzenie Gripa do sklepów będzie już zdecydowanie za późno.

Źródło: TheVerge

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...