Samsung ATIV Q, hybryda z rozdzielczością 3200 x 1800 pix!

Podczas wczorajszej konferencji w Londynie koreański producent zaprezentował między innymi innowacyjny tablet pracujący pod kontrolą… aż dwóch systemów. Jednym z nich jest Android Jelly Bean w wersji 4.1, drugi to Windows 8.

ATIV-Q-

Co prawda to już nie pierwsza próba upakowania kilku systemów w jednym urządzeniu, jednak ogromna rozdzielczość qHD 3200 x 1800 przy zagęszczeniu pikseli na poziomie 275 ppi potrafi zachęcić do bliższego zapoznania się z tabletem. Przekątna ekranu wynosi 13.3 cala z pewnością ucieszy osoby chcące wygodnie korzystać ze sprzętu.

ATIV-Q-5

Nowy model posiada procesor Intel Core i5 Haswell oraz 4 GB pamięci RAM. Dane możemy przechowywać na szybkim dysku SSD.  Kamera pozwala na nagrywanie filmów w jakości HD. Przy takiej konfiguracji można by było się martwić o baterie. Samsung podaje, że zastosowany w ATIV Q akumulator wystarczy nawet na 9 godzin pracy, co jest wynikiem więcej niż przyzwoitym.

ATIV-Q-9

Jak przystało na tablet Samsunga znajdziemy tutaj również rysik S Pen który będziemy  mogli wykorzystać w Androidzie oraz przy obsługi pakietu Microsoft Office.

Propozycja Koreańczyków jest naprawdę ciekawa, lecz rynkowy sukces ATIV Q zależy w dużej mierze od jego ostatecznej ceny.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....