Samsung chce być “eko” i deklaruje ważną zmianę dotycząca opakowań

Rozwój nowych technologii trudno nazywać ekologicznym. Na szczęście giganci branży zdają sobie z tego sprawę i próbują nieco ratować “naszą planetę”. Konkretne i miarodajne działania zapowiedział właśnie Samsung, który zmienia politykę dotyczącą opakowań smartfonów, tabletów, a nawet artykułów gospodarstwa domowego.

Moda na eko trwa w najlepsze. Południowokoreański gigant technologiczny poinformował za pośrednictwem swojego biura prasowego o planach związanych z redukcją tworzyw sztucznych w opakowaniach i akcesoriach przezeń wykorzystywanych. Co więc zastąpi plastik?

Samsung częściowo rezygnuje z plastiku

Samsung zwiększa swoje zaangażowanie w rozwiązywanie problemów społecznych, takich jak wyczerpywanie zasobów naturalnych i odpady z tworzyw sztucznych — powiedział Gyeong-bin Jeon, szef Centrum Satysfakcji Klienta

Zobowiązujemy się do recyklingu oraz zminimalizowania zanieczyszczeń pochodzących z naszych produktów. Wybierzemy materiały przyjazne dla środowiska, nawet jeśli oznacza to wzrost kosztów — dodaje Gyeong-bin Jeon

Test Samsunga Galaxy S9+. Czy nadal warto?

Z komunikatu prasowego możemy dowiedzieć się, że Koreańczycy traktują sprawę wyjątkowo poważnie i są skłonni zapłacić za zmiany związane z ekologicznym podejściem do produkcji. Opakowania smartfonów, tabletów oraz pozostałych urządzeń zostaną pozbawione możliwie dużej ilości tworzywa sztucznego. Zostanie ono zastąpione bardziej ekologicznymi materiałami. Co ważne, sprawa dotyczy także akcesoriów. Samsung planuje zastąpić wykończone na połysk ładowarki, urządzeniami matowymi. Nawet jeśli jest to tylko decyzja czysto wizerunkowa, działania firmy powinny cieszyć.

Smartfony i tablety zakupicie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....