Samsung chce zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Postęp technologiczny napędza wiele dziedzin życia. Daje nowe możliwości, ale niejednokrotnie może nawet uratować nam życie. Z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach Samsung przygotował pewne rozwiązanie.

samsungtir

Jako kierowcy z pewnością niejednokrotnie jechaliście za ciężarówką i nic nie widzieliście, co jest bardzo irytujące. Widoczność jest ograniczona, nie wiadomo czy i kiedy można zacząć manewr wyprzedzania. Dlatego też pracownicy Samsunga w Argentynie skonstruowali telewizor umieszczony na drzwiach naczepy ciągnika siodłowego. Na tym ekranie widać obraz z kamery, która jest zamontowana na przedzie ciężarówki. Widzimy w ten sposób co jest przed TIR-em i kiedy możemy pozwolić sobie na manewr wyprzedzania.

http://www.youtube.com/watch?v=ZetSRWchM4w

Idea świetna, ale z pewnością nie jest to tanie rozwiązanie. Patrząc na ilość ciężarówek na drogach, Samsung mógłby się na tym nieźle wzbogacić. Przewoźnicy nie byliby zachwyceni, ponieważ wzrosłyby koszty zakupu nowych naczep i samochodów, ale czego nie robi się dla ocalenia życia ludzkiego?

źródło: iflscience

____________________
Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...