Samsung Galaxy C5 zdjęcie smartfona, bok tył przód

Samsung Galaxy C5 wygląda dziwnie znajomo

Nowy smartfon od Samsunga z wyglądu niebezpiecznie przypomina produkty konkurencji, ale czy to powód, żeby go skreślać?

 
Samsung Galaxy C5 zdjęcie smartfona, bok tył przód
O tym, że koreański producent planuje wypuścić nowego smartfona, wiadomo było nie od dziś. Jednak brak reklamy czy znikome przecieki pozwalały nam sądzić, że będziemy mieli do czynienia z czymś, czym niekoniecznie trzeba się chwalić. Jest jednak inaczej, bo Galaxy C5 ma swoje plusy, choć trudno je dostrzec. A wszystko przez design.
Patrząc na to, co zaserwował swoim klientom Samsung, trudno nie odszukiwać się inspiracji innymi producentami. I choć obecnie trudno wyrokować, kto do kogo ściągnął niektóre pomysły, to część z nich tak mocno wryła się w świadomość użytkowników, że to zupełnie bez znaczenia. Niektóre elementy design już zawsze będą kojarzyły się z produktami Apple, a inne z tymi od HTC. I w przypadku Galaxy C5 można zaryzykować stwierdzenie, że jest to słuchawka, która garściami czerpie od obydwu wyżej wymienionych.
 
Samsung Galaxy C5 zdjęcie smartfona w całości
Uwagę zwracają poziome linie, które widać na tylnym panelu, a które zagościły w ostatnich iPhone’ach. Tylko, że tego typu rozwiązania z powodzeniem stosowało już HTC. I to od nich zapożyczyło pomysł Apple, a teraz Samsung. Dodajmy do tego centralnie umieszczony aparat, którzy wygląda jak żywcem przeniesiony z HTC M9. Nie oznacza to, że Galaxy C5 wygląda źle, bo jest wyjątkowo zgrabny, ale oryginalności w nim zero. Za to pod maską jest całkiem ciekawie, choć to produkt z bardzo wysokiej średniej półki.
Procesorem zarządzającym został Snapdragon 617, a jego pracę wspomagać ma grafika Adreno 405. Do tego dochodzi 4 GB RAM oraz 32 lub 64 GB ROM zależenie od wybranej wersji. Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 5,2 cala ma rozdzielczość FullHD. Znalazło się także miejsce na dwa aparaty (16 oraz 8 Mpix), a całość zamknięta jest w metalowej obudowie. Ta dostępna będzie w kilku wariantach kolorystycznych – różowe złoto, złoto, srebro oraz szarość. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych i LTE, ale smuci odrobinę akumulator (2600 mAh). Smartfon dostępny będzie na razie tylko w Chinach, ale może wkroczyć również do USA. Cena w przeliczeniu na dolary zaczynać ma się od około 330 dolarów.
Źródło: SamMobile
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...