Xbox Scorpio Slide

Xbox One Scorpio kontra PlayStation 4 NEO – Microsoft lepszy od Sony?

Serwis „Polygon” powołując się na potwierdzone źródła, ujawnił, że mocniejsza wersja „Xbox One”, która ma być zapowiedziana podczas tegorocznych targów „E3 2016”, będzie znacznie potężniejsza od planowanej konsoli „Sony”.

Xbox Scorpio Slide

Dopiero, co wypłynęły na światło dzienne informacje o planach „Microsoftu” związanych z nowymi wersjami „Xboksa One”, a już mamy kolejne sensacyjne wieści z obozu amerykańskiego koncernu. Jeśli plotki znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości mocniejsza konsola giganta z Redmond o nazwie kodowej „Scorpio”, jest w stanie wygrać rywalizację z konkurencyjnym sprzętem, nad którym pracuje „Sony”.

Jak donosi serwis „Polygon”, nowe urządzenie Amerykanów trafi na rynek pod koniec 2017 roku i będzie podobno aż czterokrotnie mocniejsze niż obecna wersja „Xboksa One”. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, iż według dokumentów pozyskanych przez Austina Walkera z serwisu „Giant Bomb” „PlayStation 4 Neo” ma operować mocą obliczeniową o wartości 4,14 teraflopów, podczas gdy dziecko „Microsoftu” będzie w stanie uzyskać ok. 6 teraflopów.

Xbox One Scorpio Screen

„Kotaku” i „Polygon” zgodnym chórem twierdzą, iż „Xbox One Scorpio” jest opracowywany w taki sposób, by być w pełni zdolny technologicznie do wspierania gogli VR – „Oculus Rift”.

Phil Spencer ujawnił tylko, że już nie może się doczekać, kiedy podzieli się z nami gamingowymi newsami na targach „E3 016”. Konferencja „Microsoftu” ma w tym roku potrwać 90 minut.

Źródło: Polygon.com, Kotaku.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...