Galaxy Note 7

Masz Note 7? Samsung wymieni go na nowy model

Ostatnia afera z „wybuchającymi” smartfonami Galaxy Note 7 zrobiła firmie kiepski PR. Na szczęście pracownicy ratując wizerunek koncernu zapewnili, że każdy wadliwy model zostanie wymieniony bezpłatnie na nowy, sprawny.
Galaxy Note 7

Problem tytułowego smartfonu, a uściślając – phabletu, dotyczy baterii. Akumulator potrafi delikatnie mówiąc eksplodować, co stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a może nawet życia usera. Każdemu producentowi zdarzają się wpadki, jednak ta będzie dla firmy naprawdę bolesna. Przynajmniej w kwestii finansowej…

Wymienimy na nowe

Rzecznik prasowy Samsunga, Olaf Krynicki poinformował o tym, że Polski oddział Samsunga deklaruje wymianę wszystkich wadliwych urządzeń na nowe. Wspomniany komunikat jest niezwykle istotny, gdyż w ostatnim czasie w sieci wybuchła dyskusja na temat tego, jak firma zamierza poradzić sobie z kłopotliwą sytuacją. Początkowo mówiło się o tym, że urządzenia owszem zostaną przyjęte do serwisu bezpłatnie, jednak będą musiały przejść gruntowne testy i w razie wyniku wskazującego na brak usterki, sprzęt byłby odsyłany do klienta.

Olaf Krynicki

Powyższe rozwiązanie byłoby wygodne dla Samsunga, ale nie dla użytkowników. Z jakiej racji, z błędu producenta ktoś miałby grzebać w naszym smartfonie i oddawać nam go jako urzadzenie po „ingerencji”? To nie byłoby uczciwe i firma zdała sobie z tego sprawę. Stąd pojawienia się nowego pomysłu, a więc wymiany każdego smartfona zgłoszonego w ramach akcji serwisowej.

To będzie kosztować

Szacuje się, że cała akcja uszczupli portfel Samsunga o kwotę ponad 700 milionów dolarów. To niemała sumka, ale biorąc pod uwagę, że jej wydanie koniecznie jest do ratowania wizerunku marki, koszt możemy uznać za skromny.

Zastanawiające jest to, jaka liczba klientów firmy zrazi się do jej produktów na dłużej. Powiem szczerze, że ja po takim zawodzie omijałbym sklepy firmy szerokim łukiem. Każdemu zdarzają się wpadki, to prawda, ale ta jest prawdziwie krytyczna.

Nie mniej jednak Samsungu – za sposób ratowania sytuacji należy ci się medal.

Źródło: Samsung

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...