You are here
Chcesz lepiej spać? Windows 10 ci w tym pomoże! News 

Chcesz lepiej spać? Windows 10 ci w tym pomoże!

Zastanawiacie się, jak system operacyjny może poprawić komfort waszego snu? Otóż może, podobnie jak mobilne OS-y. Wystarczy zaimplementować jedną funkcję, która tak się składa, wyląduje niebawem w Windows 10.

Windows BLF

Kojarzycie f.lux? To aplikacja, której zadaniem jest czuwanie nad naszym snem. Oczywiście nie bezpośrednio, gdyż działanie programu opiera się na stopniowym zmniejszeniu dawkowania niebieskiego światła. Zgadza się, ekran naszego smartfona tudzież komputera jest regulowany poprzez wspomniane rozwiązanie. Jak niebieska barwa ma się do spokojnego snu? Okazuje się, że jeśli bezpośrednio przed snem „nałykamy” się światła o tym kolorze, który serwują nam urządzenia, zaśnięcie będzie o wiele trudniejsze, niż w przypadku, w którym nie sięgnęli byśmy po sprzęt.

Działanie proste, prawda? Niestety, obecnie współpracuje ono z systemami Android, Linux, OS X oraz iOS. Co z Windowsem, a szczególnie jego najnowszą odsłoną? Użytkownicy okienek musza obejść się smakiem lub skorzystać z alternatywy, które nie działa do końca tak jak powinna. Na szczęście, niebawem będziemy mówić o takiej sytuacji w czasie przeszłym…

Windows 10 i BlueLightReduction

W najnowszej wersji rozwojowej okienek pojawiła się wzmianka o funkcji BlueLightReduction. Jak nie trudno zgadnąć jest ona rozwiązaniem bliźniaczo podobnym do wspomnianego wcześniej F.lux, z tą różnicą, że będzie ono zintegrowane z systemem.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze możliwe sprawdzenie działania funkcji, jednak przewiduje się, że finalnie pojawi się ona w następnym wydaniu rozwojowym Windows 10. Zapewne zastanawiacie się, kiedy trafi ona do stabilnego kanału dystrybucji. Cóż, ja też, ale w mojej ocenie stanie się to dopiero w przyszłym roku. Funkcja musi zostać dopieszczona, gdyż ma ona znaczący wpływ na obraz wyświetlany na monitorze. Błędów w tak rzucającym się w oczy elemencie nie wybacza się o tak, a jak już wielokrotnie się przekonaliśmy – klienci bywają pamiętliwi.

Źródło: WinBeta

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment