Samsung pokazuje Galaxy Tab S2

Jednym z najlepiej ocenianych zawodników wśród tabletów zeszłego roku był rewelacyjny Galaxy Tab S od Samsunga. Teraz koreańska firma ujawniła jego następcę, który jeszcze nawet przed premierą budzi niesłychany entuzjazm.

Samsung pokazał aż dwa modele nowego Galaxy Tab S2, różniące się od siebie wielkością ekranu. Pierwszy z nich ma 8 cali i waży 265 gram, drugi ma nieco większy ekran zamykający się w 9.7 cala, a jego waga to 389/392 gram. Oba modele, oprócz tego, że są bardzo lekkie, są też wyjątkowo cienkie i mają tylko 5.6 mm szerokości, co jest wynikiem lepszym (lub cieńszym, zależy jak na to spojrzeć) niż ten, który osiąga iPad Air mierzący aż 6.1 mm. Głównymi celami koreańskiej korporacji przy produkcji tabletów z rodziny Galaxy Tab jest nowoczesny i estetyczny design, w którym oczywiście konkuruje z Apple, a także specyfikacja nastawiona na dostarczenie jak najlepszych możliwości multimedialnych użytkownikowi, dlatego też najnowsze urządzenie będzie posiadało ekran typu super AMOLED o rozdzielczości 2048×1536 pikseli. Dodam tylko, że elementem, który jest właśnie najczęściej chwalony w tabletach Samsunga są właśnie wyświetlacze o bardzo żywych kolorach i znakomicie zbalansowany kontraście oraz podświetleniu. Tablet będzie funkcjonował na najnowszym systemie operacyjnym Google – Android 5.0 „Lollipop”.

Od strony sprzętowej jest również imponująco – tablet napędza ośmiordzeniowy procesor o czterech rdzeniach o taktowaniu 1.9 GHz oraz czterech rdzeniach o taktowaniu 1.3 GHz, 3 GB RAMu i 32 lub 64 GB (zależnie od wersji) pamięci wewnętrznej na nasze pliki. Jeśli chodzi o kamery/aparaty fotograficzne to w tym wypadku Samsung zapewnił niezbędne, standardowe dla tabletów minimum – główna kamera o matrycy 8 MP i kamera do wideokonferencji o matrycy 2.1 MP; takie wartości zapewne powinny wystarczyć, ponieważ trudno oczekiwać, że użytkownicy będą masowo robić zdjęcia tabletem o przekątnej prawie dziesięć cali. Galaxy Tab S2 pojawi się na światowym rynku w Sierpniu i choć jeszcze Samsung nie ujawnił jego ceny, to już wiemy, że jest na co czekać.

Źródło: Samsung
Żródło (zdjęcia): via Techcrunch

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...