W2016Samsung750x300

Samsung W2016 już oficjalnie – czy to oznacza powrót smartfonów „z klapką”?

Południowokoreański producent wprowadza do sprzedaży kolejne urządzenie z potężną specyfikacją techniczną – model W2016. Nie jest to jednak klasyczny smartfon…

W2016Samsung750x300

Swojego czasu telefony z konstrukcją typu Clamshell cieszyły się sporą popularnością, lecz na tę chwilę ich obecność na rynku możemy uznać jedynie za błąd statystyczny. Oczywiście nie dotyczy to krajów Azjatyckich – nasi skośnoocy przyjaciele upodobali sobie wspomniane urządzenia i ani myślą rezygnować z ich produkcji. Dowodem na to jest zaprezentowany właśnie W2016.

Co ciekawe nie mamy tutaj do czynienia z „chińskim bublem”, ale smartfonem, który konfiguracją może rywalizować z tegorocznymi flagowcami. Z tego też powodu kwota, jaką przyjdzie zapłacić za sprzęt okazuje się wysoka, w mojej prywatnej opinii Koreańczycy grubo przesadzili z ceną. Po przeliczeniu 9999 juanów na polską walutę otrzymujemy ponad 6200 zł – sporo.

W2016Samsung4

Za wspomnianą kwotę otrzymamy smartfon wyposażony w dwa 3,9-calowe ekrany Super AMOLED, których rozdzielczość wynosi 1280 x 768 pikseli (383 ppi). Wysoką wydajność zapewnia potężny ośmiordzeniowy układ Exynos 7420 wspierany 3 GB pamięci operacyjnej RAM (jak w Galaxy S6). Zdjęcia wykonane 16Mpix (główny) lub 5Mpix (przedni) aparatem zapiszemy na 64 GB wbudowanej pamięci flash.

Pozostała część specyfikacji przedstawia się następująco:

  • Dual-SIM

  • Szybkie/bezprzewodowe ładowanie

  • Akumulator o pojemności 2000 mAh

  • Android 5.1

Całkiem nieźle, choć niektórych może niepokoić stosunkowo mała pojemność zastosowanej baterii. Na osłodę mamy jeszcze informację o tym, że konstrukcja została wykonana ze szkła i aluminium, co jest jednocześnie potwierdzeniem przynależności do segmentu premium.

W2016Samsung5

Jesteście zainteresowani zakupem? Cóż, poza koniecznością posiadania grubego portfela, pojawia się inny problem – nic nie wskazuje na to, aby W2016 miał trafić na rynek europejski. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić urządzenie do naszego kraju (nieoficjalna dystrybucja), lecz trzeba się wtedy liczyć z dodatkowymi kosztami.

Źródło: PhoneArena

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...