Samsung zaprezentował oficjalnie Galaxy Ace 3

Pierwsza wersja modelu Galaxy Ace odniosła rynkowy sukces. Koreańczycy mogli poszczycić się naprawdę wysokim wskaźnikiem sprzedaży budżetowego smartfona, dlatego też nie było zaskoczeniem, gdy pojawił się następca. Jak widać Samsung ma zamiar kontynuować linie tańszych słuchawek i już niedługo w sprzedaży pojawi się trzecia odsłona Galaxy Ace.

gsmarena 009

Koreański producent oficjalnie potwierdził specyfikacje najnowszego budżetowca. Smartfon będzie wyposażony w 4-calowy ekran LCD, wyświetlający obraz w rozdzielczości 800×480 pix. Naprawdę rozumiem, że telefon w założeniu miał być przystępny cenowo, ale stosowanie podstarzałej technologii w ekranie urządzenia z 2013 roku jest niesmaczne.

W nowym „Asie” [jak już to „Ejsie”; ale lepiej np. tanim flagowcu, no chyba, że chciałeś wykorzystać metaforę  jako, że AS – najlepsza karta – najlepszy telefon:P] zastosowano dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz (wersja z LTE 1.2GHz), co w połączeniu z 1GB pamięci RAM ma zapewnić przyzwoitą wydajność. Czy ją zapewni? Przy odpowiedniej optymalizacji nakładki TouchWizz jest to możliwe.

Zdjęcia możemy wykonywać w rozdzielczości 5 megapikseli, zaś wideo będzie rejestrowane w 720p (30fps). Czy technologia zapisu obrazu stanęła w miejscu? Wydaje mi się, że nie. Dlatego, też zastanawia mnie co wyprawia Samsung stosując rozdzielczość znaną już z pierwszego Galaxy Ace.

Jeśli kupimy wersje 3G dostaniemy 4GB pamięci Flash, zaś decydując się na sprzęt z LTE będzie to 8GB. Niestety w „skromniejszej” wersji z deklarowanych 4GB na pliki użytkownika zostanie tylko 1.77 GB. Całe szczęście, że pamięć możemy rozszerzyć poprzez kartę microSD.

Nowy model będzie nieco dłuższy od poprzednika (121,1 mm), zaś jego grubość to 9,8 mm. Te zmiany możemy uznać za pozytywne.

Mimo, że sprzętowo Galaxy Ace nie prezentuje się nadzwyczajnie, może okazać się kolejnym hitem. Dlaczego? Korzystając z popularności starszych braci nie będzie to trudne, dodatkowym plusem jest nazwa „Galaxy”, która w ostatnim czasie stała się synonimem jakości w urządzeniach z Androidem.

 

Źródło: gsmarena.com

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...