Dying Light – nowa gra, z nieumarłymi w roli głównej, od twórców Dead Island

Techland w końcu zaprezentował długo wyczekiwaną zapowiedź swojej najnowszej produkcji Dying Light. Choć sama zajawka przypomina miks Mirror’s Edge z ich wcześniejszym tworem – Dead Island, to po obejrzeniu filmiku pozostaje nieodparte wrażenie, że gdzieś to już widzieliśmy.

Akcja Dying Light dzieje się w mieście stylizowanym na Rio de Janeiro. Twórcy do dyspozycji oddali nam jednego z czterech bohaterów (możliwa gra w kooperacji). Spore znaczenie dla rozgrywki ma mieć cykl dnia i nocy. I tak w dzień swoją uwagę skupimy na poszukiwaniach zapasów oraz broni, dzięki którym przetrwamy ataki wrogów, zaś w nocy przyjdzie nam uciekać przed wygłodniałymi zombiakami.

 W materiale pokazanym tuż przed targami E3, widzimy grupę czterech młodych osób uciekających przed chmarą żywych trupów, a wszystko to okraszone sztuczkami, których nie powstydziłby się nawet zawodowy parkourowiec. Zespół zmierza do zapasów, które przed momentem zostały zrzucone przez śmigłowiec ratowniczy. Niestety misja ta wymagać będzie ofiar i do paczki dotrze tylko jeden bohater zaskoczony zapewne czekającym go końcem. Klimatu całości daje całkiem sprawnie dobrana piosenka, której autorem jest Woodkid, a jej tytuł brzmi bardzo „niespodziewanie”, bo Run Boy Run.

Jeśli w samej grze znajdziemy choć w połowie, to co pokazano nam w filmiku, to o tytuł byłbym spokojny. Niestety developer rodem z Polski ma problemy z zaimplementowaniem rozwiązań z zapowiedzi filmowych bezpośrednio do gry. Czy znajdzie to potwierdzenie i w tym tytule? Przekonamy się już za rok, na kiedy przewidziana jest premiera.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie gry.

 

 

 

One Comment

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...