Shadow Realms – nową propozycją studia BioWare

Kolejne części Mass Effect oraz Dragon Age nie są jedynymi wyzwaniami, przed jakimi stoi studio BioWare. Jak się dowiadujemy z targów Gamescom, twórcy kultowych gier mają nam do zaproponowania coś całkowicie nowego.

Studio BioWare pracuje obecnie nad grą Shadow Realms. Jest to wieloosobowa produkcja o rozbudowanej fabule, co nie powinno być zaskoczeniem, gdyż studio ma już na swoim koncie kilkanaście tytułów z gatunku cRPG. Twórcy postarali się jednakże powrócić do pierwowzorów gatunkowych, by nie znudzić graczy koncepcją swoich poprzednich marek.

Shadow Realms to tytuł, w którym czterech graczy będzie musiało walczyć z piątym – Władcą Cieni. Na swojej drodze napotkają mnóstwo przeszkód i niespodzianek, ponieważ wyżej wspomniany Władca Cieni będzie zastawiał pułapki i manipulował rzeczywistością gry.

Koncepcja Shadow Realms nie należy do nowych. System gry z mistrzem jest powszechnie wykorzystywany do produkcji komputerowych i papierowych. Samo studio BioWare stworzyło wcześniej Neverwinter Nights, funkcjonujące na podobnych zasadach. Chcąc nieco urozmaicić Shadow Realms, podzielono grę na epizody, z których każdy tworzy autonomiczną historię.

http://www.youtube.com/watch?v=65EIZwhXWSs

Wielbiciele produkcji studia BioWare będą mieli możliwość cieszenia się Shadow Realms za rok. Mniej cierpliwi mogą dowiedzieć się więcej z oficjalnej strony, a nawet zapisać się na testy alpha, które rozpoczną się wkrótce.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...