Sieć 5G

Sieć 5G uruchomiona w Korei Południowej. Kiedy zobaczymy ją w Polsce?

Wraz z rozwojem urządzeń mobilnych, wzrastają nasze potrzeby związane z prędkością przesyłania danych. Sieć 5G nie jest więc kaprysem, a koniecznością, bez której rynek mobilny, jako taki, mógłby zwyczajnie wyhamować. Właśnie dlatego powinno nas ucieszyć to, że najwięksi operatorzy komórkowi w Korei Południowej wdrażają obecnie sieć 5G. Sprawdźmy, kto będzie mógł z niej skorzystać.

Sieć 5G

Serwis Korea Herald poinformował, że sieć 5G zaoferowali już najwięksi operatorzy w kraju. Zarówno SK Telecom, LG Uplus i KT obsługują wspomniany standard, ale wiąże się to z jednym małym problemem. Z technologii nie mogą skorzystać jeszcze użytkownicy smartfonów, którzy na szybszą sieć czekali mocniej niż inni. Czy to oznacza, że praca telekomów poszła na marne? Nie.

Kiedy sieć 5G pojawi się na smartfonach?

Obecnie do obsługi 5G w Korei Północnej potrzeba specjalnych modemów zewnętrznych, które będą rozsyłać sygnał za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Brak możliwości skorzystania z 5G na smartfonach spowodowany jest tym, że na rynku nie ma obecnie modeli dysponujących odpowiednim hardwarem. To ma się zmienić przy okazji nadchodzących targów MWC w Barcelonie, na których to giganci z branży technologicznej zaprezentują swoje nowości.

O zaletach nowego standardu pisałem dla was TUTAJ. Z tekstu dowiecie się między innymi tego, że siec 5G pojawi się w Polsce już w 2020 roku. Nie oznacza to niestety pełnego wykorzystania nowinki. Na wdrożenie, które pozwoli ogromnej grupie Polaków na cieszenie się 5G, będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Niemniej do 2025 roku cała infrastruktura powinna już działać stabilnie.

Źródło: Korea Herald

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...