sieciowe Red Dead Online

Sieciowe Red Dead Online już blisko, a Take-Two idzie po kolejny rekord

Wszyscy spodziewaliśmy się tego, że Red Dead Redemption 2 będzie gigantycznym hitem. W końcu nie mogło być inaczej, bo Rockstar rzadko kiedy zawodzi. Teraz mamy na to liczby, które dobitnie to potwierdzają. I w końcu pojawiła się informacja, kiedy zadebiutuje sieciowe Red Dead Online. Całe szczęście odbędzie się to już niedługo.

sieciowe Red Dead Online

Premiera Red Dead Redemption 2 była chyba jedną z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Przynajmniej jeżeli chodzi o rynek konsol. Każde medium rozpisywało się o tytule, a nawet najmniejszy przeciek potrafił urosnąć do rangi ważnego newsa. Ten hype też wpłynął na finalny wynik, który osiągnął Take-Two (wydawca gry). Teraz się nim pochwalił i spodziewamy się, że to jeszcze nie jego ostatnie słowo.

Sieciowe Red Dead Online

Zanim przejdziemy do wyników finansowych, warto wspomnieć o czymś, co rzeczone wyniki jeszcze poprawi. Chodzi oczywiście o sieciowe Red Dead Online, które zostało zapowiedziane na długo przed premierą produkcji. Obecnie trudno byłoby sobie nawet wyobrazić to, że Rockstar nie przygotowałby opcji multiplayer dla graczy. Nie po tym, jaki sukces osiągnął z Grand Theft Auto V. Nie wątpimy, że duża część graczy czeka z niecierpliwością na to, żeby wziąć udział w rozgrywce online. I wygląda na to, że nie będą musieli długo na nią czekać.

Sieciowe Red Dead Online, a konkretniej jego wersja Beta, ma wystartować pod koniec tego miesiąca. Sama rozgrywka sieciowa ma być jednak czymś zupełnie innym od tego, co prezentowało Grand Theft Auto. Zresztą przy okazji grania w Red Dead Redmeption 2 doskonale widać to, jak bardzo różne są to tytuły. Tak naprawdę łączy je jedynie odrobinę tematyka (ludzie wyjęci spod prawa) oraz widok z perspektywy trzecie osoby. Możemy więc spodziewać się tego, że Red Dead Online także sprawi, że będziemy inaczej podchodzili do samego online.

Rekord Take-Two

Wydawca Red Dead Redemption 2 pochwalił się tym, jak doskonale tytuł został przyjęty przez graczy. Nie jest wprawdzie poziom, który został osiągnięty z Grand Theft Auto V, dalej napędzające sprzedaż konsol, ale i tak jest wprost rewelacyjnie. Świadczy o tym to, że w ciągu zaledwie ośmiu dni, gra sprzedała się lepiej, niż jej pierwsza odsłona w ciągu… ośmiu lat. W świat poszło bowiem aż 17 milionów sztuk, a w to wliczają się zarówno wersje pudełkowe, jak i te cyfrowe. Dodajmy, że obie nie należały do najtańszych.

Red Dead Redemption 2 miało największe otwarcie na premierę. Było także najczęściej zamawianą grą w opcji pre-order w PlayStation Network oraz największym debiutem w branży rozrywkowej w tym roku. Widać więc, że produkcja stała się gigantycznym sukcesem, co może prowadzić do tego, że to nie będzie ostatnia część z serii. Wprawdzie na „dwójkę” musieliśmy czekać bardzo długo, to byłoby miło, jeżeli Rockstar stworzyłby „trójkę” jednak trochę szybciej.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym wchodząc pod ten adres.

Źródło: Rockstar / VG247 / Gamibg Bolt

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...