Silly Venture 2k16

Za parę dni odbędzie się kolejna edycja Silly Venture – największego wydarzenia poświęconego komputerom i konsolom Atari w Europie.  

Każdego roku Gdańsk na parę dni zamienia się w miejsce, do którego przybywają ludzie z całej Polski i zagranicy, by wspólnie oddać się swojej pasji, czyli Atari. Jak mówi Michał „Grey” Michalski, impreza miała być jedynie epizodem w jego życiu, a tak się złożyło, że Silly Venture stało się w zasadzie cyklicznym eventem. Wydarzenie zyskało międzynarodowy rozgłos i przyciągnęło do Polski fanów wszystkich platform firmy Atari, od konsoli Atari 2600 po Jaguara.

Głównym punktem tego typu imprez są konkursy, a tych na Silly Venture 2k16 jest prawdziwe zatrzęsienie. Prace na „compoty”, jak nazywa się konkursy, można przygotować w następujących kategoriach: Atari VCS 2600 (demo, gra); Atari XL/XE (demo, demo VBXE, gra, gra VBXE, grafika, grafika VBXE, intro 16KB, intro 256B, muzyka, muzyka GTIA, other, wild); Atari LYNX (demo); Atari Portfolio (demo, intro); Atari ST/STE (grafika, muzyka YM2149, muzyka 4chn, muzyka 8chn, intro 128B, intro 4KB, intro 96KB, demo); Atari TT (intro, demo), Atari Falcon (grafika, muzyka, intro 4KB, demo); Atari Jaguar (intro, demo) oraz Combined Game Compo i Wild. Żeby konkurs w danej kategorii się odbył, potrzeba minimum dwóch prac.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia Silly Venture od innych tego typu wydarzeń jest pojawienie się gości. Nie zdradzę, kogo spotkać można tym razem, ale nie będziecie się nudzić. Swoją obecność zapowiedziało 200 osób, więc całkiem pokaźne grono. Na osoby chcące pogłębić swoją wiedzę o Atari czekać będą prelekcje, zaś pełen harmonogram możecie zobaczyć na stronie wydarzenia, w zakładce Silly Talks.

Na Silly Venture 2k16 będzie miała również miejsce premiera gry Laura dla Atari XL/XE. To właśnie wtedy będzie można zakupić kolekcjonerskie wydanie na kartridżu. Jest to polska gra, za którą odpowiadają: Arkadiusz Lubaszka (kod), Paweł Szewczyk (grafika), Bartłomiej Wieczorkowski (muzyka), cpt. Misumaru Tenchi (teksty) oraz Sebastian Igielski (kartridż), Zenon Rakoczy (pomysł) i Piotr Fusik (generator kodów Data Matrix).

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do Silly Venture 2k16, obejrzyjcie jedną z zapowiedzi wydarzenia:

http://www.youtube.com/watch?v=q_ZiQM15dJc

 

Wydarzenie:

Co: Silly Venture 2k16,

Gdzie: Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, ul. Seredyńskiego 1A,

Kiedy: 11-13 listopada 2016.

____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...