Andromeda

Składana Andromeda, czyli Microsoft wraca do gry

Sporo osób twierdzi, że Microsoft odpuścił sobie rynek mobilny, przynajmniej w kwestii urządzeń. Wiele wskazuje na to, że jest to twierdzenie błędne, zaś sam zainteresowany tworzy w specjalnych ośrodkach badawczych nowy sprzęt. Andromeda, bo tak brzmi nazwa robocza urządzenia, ma być hybrydą tabletu ze smartfonem.

Andromeda

Brad Sams w książkę “Beneath a Surface” rozprawia na temat przyszłości mobilnego oblicza Microsoftu. Na kartach tytułu nie mogło zabraknąć nawiązania do smartfona, którego firma, jeśli wierzyć doniesieniom, szykuje od dawna. Autor twierdzi, że telefon hybrydowy Surface Andromeda zostanie zaprezentowany już w przyszłym roku. To może być mocny pstryczek w nos konkurencji.

Andromeda już w 2019 roku

Po porażce, jakiej doznał Microsoft w związku z odpuszczeniem sobie rozwoju Windows Phone lub nowszego Windows 10 Mobile (dla smartfonów), obserwatorzy rynku stwierdzili, że firma ostatecznie porzuciła rynek mobilny. Nic bardziej mylnego. Za sprawą świetnych aplikacji klienckich dla Androida (oraz iOS), a także launchera dającego dostęp do czegoś na kształt ekosystemu, firma zbudowała sobie solidny grunt pod przyszłe działania. O jakich działaniach mowa, nie muszę chyba za specjalnie tłumaczyć. Wygląda na to, że mityczna Andromeda faktycznie powstaje w laboratoriach Microsoftu. Pytanie, czym dokładnie miałby być wspomniany sprzęt i jak miałbym on walczyć z konkurencyjnymi rozwiązaniami? Na to oraz wiele innych pytań odpowiada książka Samsa.

Andromeda, choć wątpię, że tak finalnie będzie nazywać się produkt, to nic innego, jak hybrydowy smartfon. Sprzęt miałbym być przede wszystkim tabletem z serii Surface, po którego złożeniu, mógłby służyć jako smartfon. Ciężko stwierdzić, o jaką platformę systemową mógłby być oparty. Stawiałbym na jedną z wariacji Windowsa, która cechowałaby się wyjątkową elastycznością.

Rok 2019, rokiem składanych smartfonów

Giganci technologiczni nieśmiało zapowiadają rozszerzenie swoich portfolio o tak zwane urządzenia hybrydowe. Składane smartfony i elastyczne ekrany są bez wątpienia tym, co przyciągnie uwagę w 2019 roku. Najciekawszą oraz najbardziej realną wizję przedstawił nam już Samsung. Problem w tym, że technologia ta będzie początkowo okropnie kosztowna, a co za tym idzie, ceny hybryd mogą osiągnąć astronomiczne kwoty. Spopularyzowanie nowej kategorii urządzeń może potrwać nawet kilka lat. Jak myślicie, czy elastyczne tudzież składane smartfony są przyszłości mobile’u?

Źródło: Tom’s Guide

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...