You are here
Składany iPhone w 2020 roku coraz bardziej prawdopodobny artykuły News 

Składany iPhone w 2020 roku coraz bardziej prawdopodobny

Wizja, jaką jest składany iPhone, brzmi nierealnie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę konserwatywne podejście Apple do stylistyki urządzeń. Niemniej, ostatnie wnioski patentowe giganta sugerują, że „coś” jest na rzeczy. Popatrzcie na rysunki, które zdradzają plany firmy.

Składany iPhone
fot. Apple

Składane urządzenia mobilne są bez wątpienia jednym z ciekawszych rozwiązań wchodzących właśnie na rynek. Choć sam nie jestem do końca do nich przekonany, zdaję sobie sprawę z ich potencjału. Wystarczy spojrzeć na świeżo zaprezentowany Galaxy Fold od Samsunga lub poczekać kilka dni na nowości pozostałych producentów, które zostaną pokazane przy okazji zbliżających się targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Kogo jak kogo, ale w wyścigu o najciekawsze wykorzystanie elastycznych ekranów nie może zabraknąć Apple. Problem w tym, że składany iPhone zostanie zaprezentowany dopiero w 2020 roku, a przynajmniej tak sugerują doniesienia.

Składany iPhone już w przyszłym roku

Najnowszy patent Apple jest niczym innym, jak nieoficjalną, ale wymowną sugestią, z której możemy wyczytać jedno — firma jest zainteresowana tego typu konstrukcją. Co ważne dokument zakłada wykorzystanie składanej konstrukcji nie tylko w smartfonie, ale także tablecie, a nawet komputerze.

Coraz więcej źródeł podaje, że składany iPhone zostanie wydany już w 2020 roku, a co za tym idzie, nie możemy przejść obojętne obok patentów będących przedmiotem wpisu. Mimo że uzyskanie dokumentu nie oznacza jeszcze oficjalnego potwierdzenia prac nad rozwiązaniem, jestem w tej kwestii pełen nadziei.

Źródło: TheVerge

Related posts

Leave a Comment