GMail na iOS material design

Gmail na iOS – material desing już dostępne. Co zmienia?

Google nie każe swoim użytkownikom długo czekać na nowości, które wprowadza. Przynajmniej nie tym razem, bo GMail na iOS jest już dostępne w nowej wersji. Material Design nie każdemu może się spodobać, ale to nie chodzi o to, żeby się podobało. Ma być jednolicie.

GMail na iOS material design

Aktualizacje na smartfonach to temat, który nigdy zdaje się nie będzie dobrze rozwiązany. Globlany rollout nie zawsze jest możliwy, ze względu na przeróżne ograniczenia. Czasem jest też tak, że poszczególni producenci urządzeń mają swoje wizje i swoje nakładki, co w przypadku nowych wersji systemu znacznie komplikuje całą sytuację. Jednak w tym wypadku było znacznie prościej. I w końcu szybciej.

GMail na iOS

Od jakiegoś czasu użytkownicy systemu Android mają już swoje aplikacje GMail w nowej formie. Przynajmniej w takiej mieć powinni, bo Google wypuściło aktualizacje swojej poczty, która ujednolica ją do funkcjonującej już od jakiegoś czasu wersji Zdjęć. Widać, że Google dba o spójność swoich wszystkich aplikacji, co jest dobrym posunięciem. W końcu teraz wiadomo, że pochodzą one od jednego producenta, a nie jest tak, że każda wygląda zupełnie inaczej. W przypadku GMail zmiany są znaczne, bo znika charakterystyczna czerwona belka, a całość robi się prawie zupełnie biała. Przynajmniej wtedy, jeżeli nie bawimy się we własne modyfikacje wyglądu.

Google nie zapomniało jednak o użytkownikach sprzętu konkurencji. To zbyt duża grupa, by mogli to zrobić i tym razem aktualizacja poszła bardzo sprawnie. GMail na iOS w nowej wersji jest już bowiem dostępny. Zapewne jeszcze nie dla wszystkich, ale to jak wspomnieliśmy ogólny problem. Warto jednak sprawdzić na swoim iPhone, czy może aplikacja Google nam na to pozwala. Prędzej czy później i tak to nastąpi. Zmiany są wszak nieuniknione, a do samego wyglądu GMail na iOS można się przyzwyczaić. Podoba się wam taka wersja poczty?

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GMail / Google / iOS

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....