Składany smartfon

Składany smartfon Samsunga na grafice stworzonej przez LetsGoDigital

Na konferencji Samsung Developers Conference, dyrektor firmy pokazał, choć cieżko nazwać to pokazem, składany smartfon. To pierwszy tego typu sprzęt, który ma szansę trafić na rynek konsumencki. Ba, południowokoreański producent twierdzi, że hybryda wyląduje na półkach sklepowych już 2019, najpóźniej w 2020 roku. Jej wygląd jest niestety dość tajemniczy.

Składany smartfon

Powiedzmy sobie wprost — sposób prezentacji składanego urządzenia przez dyrektora Samsunga wzbudził ciekawość. Niestety, u mnie pojawił się dodatkowo niedosyt, który skutkował wielogodzinnym rozmyślaniem na temat przyszłości tego urządzenia oraz jego finalnego kształtu. Nie mam pewności co do tego, jaki naprawdę będzie składany smartfon Koreańczyków, jednak za sprawą renderów opublikowanych na łamach serwisu LetsGoDigital mogę wyobrazić sobie jego potencjalną stylistykę.

Czy taki będzie składany smartfon Samsunga?

Grafika została opracowana w oparciu o informacje przekazane przez Samsunga oraz mgliście zaprezentowaną obudowę. Jeśli wspomniane urządzenie faktycznie zbliży się wyglądem do wizji z renderów, czuję, że ogromna liczba fanów marki czym prędzej popędzi do sklepów z gotówką. Serio, design smartfona może się podobać, ale jeśli dodamy do tego wygodę i uniwersalność, jaką zapewni, sukces jest kwestią czasu.

Składany smartfon otrzyma frontowy ekran główny o przekątnej 4,6-cala i rozdzielczości 1960 x 840 pikseli, jednak będzie on służył tylko do podstawowych zadań. Cała zabawa lub praca będzie odbywać się na 7,3-calowym składanym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości 2152 x 1536 pikseli.

Będzie drogo

Nikt nie mówi tego wprost i mało kto chce poruszać ten temat, dlatego zacznę go ja. Ceny, nawet przybliżone nie są jeszcze znane i nie powinno to nikogo zaskakiwać. Sprzęt jest w końcu tajemnicą. W mojej ocenie niemal pewne jest jednak to, że będzie od nieprzyzwoicie drogi. Jeśli myślicie, że tegoroczne iPhone’y są przeszacowane, poczekajcie na premierę tytułowego smartfona. Zanim technologia składanych urządzeń trafi do średniopółkowych urządzeń, upłynie sporo wody.

Źródło: LetsGoDigital

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....