P9240133

Smartfony Wiko już w Polsce – niezwykle ciekawa propozycja francuskiego producenta

Wiko – francuski producent inteligentnych telefonów wprowadza swoją ofertę do Polski. Większość pokazanych dzisiaj urządzeń reprezentuje średnią półkę cenową, choć specyfikacji modelu Highway nie powstydziłby się nawet flagowiec bardziej znanej firmy…

P9240133

Dzisiejszy debiut Wiko okazał się niezwykle ciekawym wydarzeniem o, którym możecie przeczytać więcej na portalu Life4Style. Tancerki z Egurrola Dance Studio rozgrzewały atmosferę, do czasu kiedy dziennikarze mogli rozpocząć organoleptyczną ocenę nowych smartfonów. Zostawmy jednak sam ewent – skupmy się na urządzeniach, a jest na czym.

P9240072

Pierwszy z zaprezentowanych telefonów to Highway, czyli flagowiec francuskiego producenta. Za kwotę ok 1400zł otrzymujemy 5-calowy ekran IPS Supe Bright, pracujący w rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor, taktowany zegarem 2.0 GHZ, 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.

P9240123

P9240130

Nad sprawną pracą podzespołów czuwa Android KitKat w wersji 4.4, zaś miłośnicy fotografii mobilnej  z pewnością docenią 16 Mpix aparat główny z diodą doświetlającą LED oraz 8 Mpi aparat przedni, idealny do zdjęć typu „Selfie”.

Drugą propozycją Wiko jest model Rainbow, czyli tańszy odpowiednik Highwey’a. Android KitKat, czterordzeniowy układ (1,3 GHz), 1GB RAMu – właśnie to znajdziemy we wspomnianym smarfonie. Niestety, chcąc obniżyć cenę urządzenia producent zdecydował się zamontować w Rainbow słabszy 8 Mpix aparat oraz jednie 4 GB pamięci na dane użytkownika.

P9240119

P9240120

Dopełnieniem portfolio Wiko jest linia True Colors, czyli modele Lenny, Sunset, Goa oraz Bloom. Naturalnie ich specyfikacja jest odpowiednio niższa od wcześniej wymienionych urządzeń, gdyż seria reprezentuje niższą półkę cenową. Mimo wszystko telefony cechuje ciekawe wzornictwo i (na pierwszy rzut oka) całkiem niezłe wykonanie.

P9240122

Oprogramowanie preinstalowane w smartfonach Wiko to właściwie czysty Android, co niektórzy mogą uznać za niewątpliwą zaletę urządzeń francuskiego producenta. Dodajmy do tego niską cenę i zaczyna się robić ciekawie. Czy prognozuje sukces?

Niestety nie, a to wszystko z prostej przyczyny. Na chwilę obecną Wiko nie widnieje w ofercie żadnego z krajowych operatorów komórkowych – w polskich realiach może to skutecznie zahamować sprzedaż, w mojej ocenie świetnych produktów.

Mamy też dobra wiadomość – flagowy model Wiko trafi do naszej redakcji już w przyszłym tygodniu. Spodziewajcie się więc obszernej recenzji, w której wymienimy plusy i minusy modelu.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...