Słuchawki Surface

Słuchawki Surface – Microsoft się rozwija

Widać, że gigant z Redmond postanowił spróbować czegoś, czego do tej pory nie robił. Słuchawki Surface to zupełnie nowy rodzaj produktu, który powinien przypaść do gustu użytkownikom urządzeń Microsoft. Nie wykluczone, że i inni znajdą w nich coś dla siebie, bo wyposażono jest naprawdę przyzwoicie.

Słuchawki Surface

Prezentacja Microsoft nie należała do przesadnie długich, ale za to była dość intensywna w produkty. Zobaczyliśmy nowe laptopy Surface, Surface Studio 2 oraz słuchawki. Ich premiera była wprawdzie podejrzewana od jakiegoś czasu, ale i tak miło, że Microsoft zdecydował się na stworzenie czegoś, co nie jest stricte powiązane z biznesem. Słuchawki Surface wprawdzie mocno nawiązują swoją stylistyką do całej linii produktów ukrytych pod tą samą nazwą, ale projektanci nie bali się także lekkich eksperymentów z formą.

Słuchawki Surface

Sam wygląd słuchawek może nie specjalnie wyróżniał je będzie na rynku, ale też nie drażni. Kolorystycznie dopasowane zostały do klasycznego wyglądu produktów Surface, ale dość spore logo Windows może trochę zaburzać całość. Oczywiście słuchawki Surface są w pełni bezprzewodowe, a obsłużymy je dotykając elementu na nausznikach. Te mają służyć do wszystkiego, a w tym do połączenia się z Cortaną.

Istotnym elementem w słuchawkach jest to, jak Microsoft podszedł do tłumienia dźwięków otoczenia. Aktywowanie trybu, który pozwoli skupić się tylko na muzyce, a jednocześnie wytłumi hałasy ulicy, ma odbywać się za pomocą jednego dotyku. Umiejscowiony on będzie na lewej słuchawce. Interesujące jest też to, że poziom wytłumienia hałasu użytkownik może sam wybierać i dostosowywać do własnych potrzeb. Poziomów do wyboru będzie aż 13, więc słuchając muzyki ze słuchawek Surface raczej nie musimy martwić się hałasem, który dobiegać mógłby do naszych uszu.

Co jeszcze w słuchawkach Surface?

Miłe jest to, że choć Microsoft nie specjalnie lubi się ze złączem USB typu C, to tym razem jednak się ugiął i słuchawki Surface tak właśnie mają być ładowane. Co więcej, ponoć wystarczy zaledwie 5 minut, by zapewnić sobie jeszcze godzinę słuchania muzyki. Na pełnym akumulatorze urządzenie ma wytrzymać do 15 godzin, co jest naprawdę przyzwoitym wynikiem. Jednak najciekawszą rzeczą, którą dostały słuchawki, jest połączenie ich z asystentem głosowym. W tym wypadku oczywiście to Cortana.

Cortana ma reagować na polecenia użytkownika, a co więcej, przypominać mu, że ma spotkanie i generalnie powinien już wstać z kanapy. Zapewne będzie używała przy tym milszych słów, ale użyteczność asystenta w słuchawkach może być naprawdę duża. Słuchawki Surface będą automatycznie pauzowały muzykę wtedy, kiedy zostaną zdjęte z głowy. Ile przyjdzie nam zapłacić za taki sprzęt? Cóż, nie jest to tanie akcesorium, a już na pewno nie w tym przypadku. Słuchawki Surface kosztują bowiem 349 dolarów, czyli około 1300 złotych. Ponoć jakość dźwięku ma być niesamowita, ale na sprawdzenie tego przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Akcesoria do laptopów, smartfonów oraz same słuchawki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Microsoft

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...