Ikea

Smart gniazdka Ikea kompatybilne z Apple HomeKit

W ofercie szwedzkiego dostawcy rozwiązań dla domu pojawią się wkrótce inteligentne gniazdka Ikea Trådfri. Co ważne, urządzenia te będą w pełni zgodnie nie tylko z Google Home czy Amazon Alexą, ale także systemem Apple Home Kit. Sprawdźmy ceny oraz możliwości akcesorium.

IkeaRozumiem, że żyjemy w “smart” czasach i nawet nasze domostwa naszpikowane są elektroniką, ale kiedy w rozmowie ze znajomym powiedziałem, że muszę kupić kilka tradycyjnych żarówek LED do domu, prawie mnie wyśmiał. Przecież dziś kupuje się wyłącznie inteligentne żarówki z Wi-Fi i zmianą wyświetlanych barw. Daleki byłem od potwierdzenia punktu widzenia znajomego, jednak jedno muszę przyznać — coraz częściej sięgamy po smart rozwiązania. Sam po testach produktu TP-Link zamierzam rozejrzeć się za podobnym gadżetem. Możliwe, że postawię na rozwiązanie od firmy Ikea.

Ikea Trådfri trafia na do polskich sklepów

Zestaw szwedzkiego oświetlenia Trådfri kosztuje około 349 złotych. To jednak dopiero początek ekosystemu domowego, jaki możemy zbudować. Niebawem oferta Ikei rozszerzy się o nowe inteligentne gniazdko, które po sparowaniu ze specjalnym mostkiem będzie komunikować się z Apple HomeKit. Za przyjemność obcowania z gadżetem będzie trzeba zapłacić plus minus 45 złotych, ale jeśli zapragniemy wariantu z pilotem zdalnego sterowania, koszt wzrośnie do około 70 złotych.

Ikea

Ceny, jak widać, są niskie, ale czy naprawdę potrzebujemy tego typu rozwiązań? Nie, nie są one koniecznością, ale pozwalają w prosty i zdalny sposób kontrolować zużycie energii oraz stan uruchomienia urządzeń domowych. Ma to wiele sensu, szczególnie jeśli już wcześniej zaczęliśmy budować nasz domowy smart system. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalną premierę.

Wzbogać swój smar home akcesoriami dostępnymi w naszej ofercie.

Źródło: 9to5Mac

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....