You are here
Smart Home od Xiaomi z Asystentem Google? Zapowiada się ciekawie artykuły News 

Smart Home od Xiaomi z Asystentem Google? Zapowiada się ciekawie

Przy okazji tegorocznej konferencji Google I/O Xiaomi postanowiło ogłosić wsparcie Asystenta Google dla swoich urządzeń z segmentu Smart Home. Oznacza to jeszcze większą popularność urządzeń i sługi chińskiego koncernu, co mnie akurat bardzo cieszy.

Smart Home

Xiaomi znane jest przede wszystkim z ciekawych, szybkich i atrakcyjnych wizualnie smartfonów, które nie zrażają do siebie ceną. Niemniej, firma działa również w pozostałych segmentach elektroniki użytkowej, gdzie radzi sobie coraz lepiej. Wejście w Smart Home nie jest jednak proste, jeśli sprzętu nie można sparować z nowomodnymi asystentami głosowymi. Xiaomi zdaje sobie z tego sprawę, dlatego dołożył wszelkich starań, czego efektem będzie współpraca kilku inteligentnych sprzętów domowych z Google Assistant.

Smart Home Xiaomi z asystentem Google

Niestety, początkowo rzeczone Smart Home od Xiaomi trafią jedynie do USA, co nie powinno dziwić. Wszak to właśnie w Stanach Zjednoczonych Asystent Google działają wzorcowo. Bazując na wcześniejszych ruchach Xiaomi, śmiem twierdzić, że na dostępność w Europie nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Firma stara się o obecność na możliwie wielu rynkach.

Przejdźmy do najważniejszego, czyli do listy urządzeń Smart Home od Xioami, o których traktuje wpis.

  • Mi Bedside Lamp — lampka nocna z 16 milionami kolorów dostosowująca barwę do otoczenia. Producent wyposażył gadżet w panel dotykowy oraz sterowanie głosowe.
  • Mi LED Smart Bulb — urządzenie zbliżone funkcjonalnością do modelu wyższego.
  • Mi Smart Plug — inteligentna wtyczka Wi-Fi

Jak Xiaomi poradzi sobie w kwestii inteligentnych rozwiązań dla domu?

Odpowiedź nie będzie łatwa, ale spróbujmy. Chiński producent radzi sobie całkiem nieźle i przekonuje do siebie nie tylko fanów smartfonów, ale również pozostałych urządzeń elektronicznych. Wagi, lampki, a nawet pojazdy elektryczne sygnowane marką Mi stanowią łakomy kąsek dla osób ceniącą jakość, a zarazem nie chciałyby tracić na zakup niemalże całej wypłaty.

Czuję, że po dołączeniu Smart Home Xiaomi do świata Asystenta Google sukces jest już jedynie formalnością. Zgodzicie się ze mną?

Źródło: Xiaomi, Twitter

Related posts

Leave a Comment