Aliexpress

Smartfony z Aliexpress z oficjalną roczną gwarancją

Kupują elektronikę z Chin za pośrednictwem serwisu Aliexpress, w przypadku awarii sprzętu, byliśmy zdani tylko na siebie. Nawet jeśli istniała gwarancja, realizacja jej postanowień była niemal niemożliwa, a w najlepszym wypadku nieopłacalna. Teraz ma się to zmienić…

Aliexpress

Za realizację wspomnianej gwarancji, jaką objęte będą niektóre produkty sprzedawane za pośrednictwem Aliexpress, odpowiadać będzie ubezpieczyciel Allianz Global. To świetna wiadomość, która może zachęcić jeszcze większą liczbę konsumentów do zakupów na tytułowym chińskim wirtualnym rynku.

Aliexpress bezpieczne?

Polacy, choć nie tylko oni, pokochali zakupy na rzeczonym serwisie transakcyjnym. Nic dziwnego, na Aliexpress znajdziemy w zasadzie wszystko, co moglibyśmy mieć ochotę nabyć, ale nie wymiar oferty jest tutaj najważniejszy. Istotniejsze okazują się ceny, które są nieporównywalnie niższe od standardowych na rynkach USA i w Europy. Dla przykładu — w Polsce, w oficjalnej sieci sprzedaży sprzęt bywa nawet o połowę droższy od tego, który możemy nabyć za pośrednictwem Aliexpress. Oczywiście możemy skorzystać z ofert pośredników “handlujących” na Allegro lub Olx, jednak w dalszym ciągu nie będzie to cenowo porównywalna okazja.

Niestety, zakupy dokonywane za pośrednictwem Ali obarczone są pewnym ryzykiem. Bardzo często dochodzi tam do drobnych oszustw, przez które klienci mogą stracić pieniądze, ale to nie jedyny problem. Często dostawa trwa długie tygodnie lub miesiące, co nie jest oczywiście regułą, ale warto mieć to na uwadze. Irytuje również niepewność do co opłaty celnej, gdyż zamawiając towar droższy, musimy liczyć się z możliwością doliczenia tejże opłaty. Najgorsza jest jednak kwestia wsparcia gwarancyjnego.

Aliexpress i gwarancja

Zamawiając na Aliexpress smartfony (skupmy się tylko na nich), prawie od startu jesteśmy pozbawieni możliwości realizacji gwarancji. Nie wprost, pośrednio. Okazuje się bowiem, że nawet jeśli towar jest objęty gwarancją, co nie jest niestety standardem, aby skorzystać z jej dobrodziejstwa, należałoby odesłać towar do sprzedawcy, który ją zrealizuje. Jak nie trudno zgadnąć, wiążę się to z koniecznością pokrycia kosztu wysłania przesyłki do Chin i jej powrotu, przy czym należy spodziewać się również opłaty celnej. To samo w sobie rodzi spore koszty dla użytkownika, ale to nie koniec problemów…

Wszyscy wiemy, że czas oczekiwania na przesyłki z Chin nie należy do krótkich. Licząc kilka tygodni w jedną stronę i kilka w powrotną, może okazać się, że pozbawiliśmy się naszego smartfona na okres minimum dwóch miesięcy. Jak widać, nie jest to ani opłacalne, ani wygodne. Cóż więc zrobić? Szukać ofert oznaczonych opcją Allianz.

Rok darmowej gwarancji z Allianz Global

Powyższy ubezpieczyciel podpisał porozumienie z Aliexpress, dzięki któremu możliwe stanie się świadczenie międzynarodowej gwarancji przez okres 12 miesięcy od daty zakupu. Oczywiście oferta nie obejmuje każdej sprzedawanej na Ali rzeczy, a jedynie tych oznaczonych opcją Allianz. Nie mnie, sam fakt obecności takiego sposobu zabezpieczenia powinien ucieszyć wszystkich klientów.

Jak skorzystać z darmowej 12-miesięcznej gwarancji w przypadku usterki sprzętu niewynikającej z naszej winy? Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, wysłać towar i oczekiwać paczki zwrotnej z naprawionym sprzętem bądź wymienionym na nowy egzemplarz. Prościej się nie da, dlatego od teraz dokonując zakupów na Aliexpress, zwracajcie uwagę na wspomniane w tekście oznaczenie.

Źródło: Sale.aliexpress

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...