You are here
The Gentelmen oraz inne trailery, które warto znać felietony 

The Gentelmen oraz inne trailery, które warto znać

Okres wakacyjny można już na dobre uznać za zakończony. W kinach zaczynają pojawiać się filmy innego rodzaju, niż klasyczne „zbieracze dolarów”, więc i same trailery do nich wyglądają znacznie ciekawiej. The Gentelmen to idealnie obrazuje, ale ostatnio pojawiło się tyle interesujących treści, że warto było zebrać je w jednym miejscu. Oto najciekawsze produkcje, które niedługo pojawią się w kinach oraz serwisach VOD.

The Gentelmen
Fot. Miramax / The Gentelmen

W weekend odbył się kolejny Comic-Con, ale tym razem nie tak wielki, jak miało to miejsce w San Diego. Fanów komiksów gościł teraz bowiem Nowy Jork, a w związku z tym pojawiło się kilka interesujących zapowiedzi, które warto teraz obejrzeć. Część z nich pochodzi bezpośrednio z samego wydarzenia, ale część zwyczajnie zawitała do sieci, bo już była na to najwyższa pora. Co takiego warto będzie obejrzeć w ciągu kilku najbliższych miesięcy?

The Gentelmen

Bardzo długo przyszło nam czekać na film taki, jak The Gentelmen. Nie dlatego, że na rynku brakuje sensacyjnych czy gangsterskich produkcji, ale dlatego, że od dawna nie robił ich Guy Ritchie. Jego Porachunki to do dziś jeden z ciekawszych i bardziej wciągających filmów tego rodzaju. Później reżyser zdecydował się pójść w zupełnie innymi kierunku i choć niektóre z jego produkcji był interesujące (chociażby seria z Sherlockiem czy Król Artur), to nam brakowało jego charakterystycznego, brudnego stylu.

Wygląda na to, że The Gentelmen będzie powrotem do tego, co tak w stylu reżysera lubimy. Zapowiada się bowiem wyjątkowo intensywne kino, gdzie po raz kolejny będziemy mieli wielowątkową opowieść, która w pewnym momencie połączy się w całość. Gangsterzy, ciemne interesy i humor, który może nie spodobać się naszym rodzicom. Całość okraszona charakterystycznym, angielskim klimatem. Do tego w The Gentelmen znalazła się wyjątkowa obsada, która sprawia, że na produkcje czekamy jeszcze bardziej. Na ekranie pojawią się między innymi: Matthew McConaughey, Colin Farrell, Hugh Grant oraz Charlie Hunnam. Premiera The Gentelmen zapowiedziana została na początek 2020 roku i już nie możemy się jej doczekać.

Birds of Prey

Tutaj możemy dostać albo dzieło wybitne albo coś, o czym będziemy chcieli bardzo szybko zapomnieć. Dalej niestety pamiętamy, jak wyglądał Legion Samobójców, który był filmem wyjątkowo nieciekawym, źle skonstruowanym oraz niestety… nudnym. Na tle wszystkich postaci, najbardziej wybijała się tam Harley Quinn, która to właśnie będzie bohaterką Birds of Prey. Warto tutaj nadmienić, że sam tytuł lekko zdradza już o czym będzie opowiadał film. Tak brzmi jego pełen tytuł w polskim tłumaczeniu: Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn).

Możemy się więc spodziewać niespodziewanego, bo przecież postać grana przez Margot Robbie jest lekko niezrównoważona, a przez to wyjątkowo niebezpieczna. Tym razem Harley Quinn będzie działać z dala od Jokera, a przynajmniej nic nie wskazuje na to, żeby postać miała pojawić się na ekranie. Kobieta dołącza do grupy innych, lekko pokręconych kobiet i ma zmierzyć się z Czarna Maską (tutaj zobaczymy Ewana McGregora). Z całą pewnością będzie efektownie, ale czy interesująco, to przekonamy się 7 lutego 2020 roku, kiedy to film wejdzie do kin w Polsce.

The Walking Dead

Pisaliśmy dla was o tym, że powstaje kolejna odsłona serialu The Walking Dead i w sobotę pokazano pierwszy zwiastun produkcji, gdzie akcja skupia się wokół młodych osób. Cóż, dalej nie jesteśmy przekonani, czy to aby na pewno dobra droga, ale widocznie stacja AMC jest o tym przekonana i wie lepiej. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Wiadomo także, że stacja zamówiła kolejny, czyli jedenasty już sezon The Walking Dead.

Star Trek: Pickard

Tym razem coś dla miłośników serii Star Trek, która w naszym kraju ma całkiem pokaźne grono odbiorców. Otóż pojawi się serial Picard, który skupi się na, jak sama nazwa wskazuje, postaci Jean-Luca Picarda. Człowieka, który jest już na emeryturze i raczej nie planował powrotu na swój ukochany statek. Przed nim jednak kolejna misja, która może w jego życiu zmienić bardzo dużo. Serial będzie można oglądać na Amazon Prime Video od 24 stycznia 2020 roku. Wiadomo także, ze pojawi się trzeci sezon Star Trek: Discovery, ale jego data premiery nie została podana do publicznej wiadomości.

Zagubieni w kosmosie – sezon drugi

Dość niespodziewana wiadomość, bo choć pierwszy sezon Zagubionych w kosmosie oglądało się całkiem przyjemnie, to chyba niewiele osób sądziło, że opowieść doczeka się kontynuacji. Tymczasem Netflix zrobił wszystkim niespodziankę i kolejny sezon pojawi się jeszcze w tym roku, a konkretniej w wigilię Bożego Narodzenia. Ci, którzy będą chcieli odpocząć od standardowego zestawu świątecznych filmów, będą mieli więc doskonałą okazję.

His Dark Materials

Mroczne Materie, bo tak brzmi tytuł książki na podstawie której HBO tworzy serial, to coś, co może zastąpić fanom Grę o Tron, choć mamy tutaj zupełnie inny klimat. Zapowiada się jazda bez trzymanki, ale utrzymana w charakterystycznym dla HBO stylu. Nie musimy chyba nikogo przekonywać do tej historii, ale jeżeli brakuje wam powodów, dla których warto sięgnąć po His Dark Materials, to powiemy tylko jedno. Niedźwiedź w kombinezonie bojowym. Premiera przewidziana jest na 3 listopada tego roku.

Pojawią się także nowe sezony takich seriali, jak Riverdale czy Expanse i Turbulencje. Jest więc na co czekać.

Nowe laptopy, smartfony oraz telewizory, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: The Verge / YouTube / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment