Sony sprzedaje dział komputerowy VAIO – to nie pogłoski, to fakty

Do niedawna ów informacja była jedynie internetową plotką, bez wiarygodnego źródła. Dziś japońska korporacja oficjalnie zajęła stanowisko w tej sprawie, tym samym informując o sprzedaży działu komputerowego wraz z marką Vaio, funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners. To jednak nie wszystko…

sony750x300

Najnowsze wyniki finansowe Sony nie napawały optymizmem. Firma w ostatnim czasie nie zarobiła na komputerowym biznesie nic, a właściwie możemy mówić nawet o znaczących stratach. Z tego też powodu obecny właściciel marki Vaio postanowił rozstać się z działem komputerowym przekazując go pewnemu funduszowi inwestycyjnemu.

 Kwota na jaką opiewa transakcja pomiędzy Sony a JIP pozostaje tajemnicą. Wiadomo zaś, że sam transfer poniesie za sobą konsekwencje takie jak zwolnienia (nawet 5 tyś osób). Nowy właściciel, choć wyraził chęć kontynuowania produkcji i sprzedaży urządzeń z linii Vaio, zaproponuje pracę maksymalnie 300 osobom.

Z kolei Japończycy po sprzedaży działu komputerowego, poza Mobile planują skupienie się na rynku wysokiej jakości telewizorów 4k.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...