sony750x300

Sony sprzedaje dział komputerowy VAIO – to nie pogłoski, to fakty

Do niedawna ów informacja była jedynie internetową plotką, bez wiarygodnego źródła. Dziś japońska korporacja oficjalnie zajęła stanowisko w tej sprawie, tym samym informując o sprzedaży działu komputerowego wraz z marką Vaio, funduszowi inwestycyjnemu Japan Industrial Partners. To jednak nie wszystko…

sony750x300

Najnowsze wyniki finansowe Sony nie napawały optymizmem. Firma w ostatnim czasie nie zarobiła na komputerowym biznesie nic, a właściwie możemy mówić nawet o znaczących stratach. Z tego też powodu obecny właściciel marki Vaio postanowił rozstać się z działem komputerowym przekazując go pewnemu funduszowi inwestycyjnemu.

 Kwota na jaką opiewa transakcja pomiędzy Sony a JIP pozostaje tajemnicą. Wiadomo zaś, że sam transfer poniesie za sobą konsekwencje takie jak zwolnienia (nawet 5 tyś osób). Nowy właściciel, choć wyraził chęć kontynuowania produkcji i sprzedaży urządzeń z linii Vaio, zaproponuje pracę maksymalnie 300 osobom.

Z kolei Japończycy po sprzedaży działu komputerowego, poza Mobile planują skupienie się na rynku wysokiej jakości telewizorów 4k.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...