Sony widzi przyszłość w rozwoju AI

Sony postanowiło zainwestować w rozwój sztucznej inteligencji, wykorzystując przy tym swoje doświadczenie. Firma będzie współpracowała w tym celu ze startupem.

Sztuczną inteligencję poddano rygorystycznego treningowi, który ma na celu przybliżenie jej do tego, co doświadczają ludzie. Wielkie światowe firmy, takie jak Microsoft, Google, IBM i Amazon, zainwestowało w środki, by uczyć AI technik myślenia maszynowego. Ma to zapewnić naukę myślenia i reagowania tak, jak człowiek. Sony jednak postanowiło pójść dalej i dodać do tego procesu coś od siebie. Firma chce, by to, co zostanie przez nich wdrożone, było w przyszłości wykorzystywane przy trenowaniu sztucznej inteligencji.

Gigant postanowił wyłożyć swoje środki na rozwój startupu Cogitai, budującego inteligentne systemy. Mają one uczyć się przez zdobywanie doświadczenie w ich własnym świecie. To właśnie na ten rodzaj nauki stawia Sony i Cogitai, bo właśnie to ma wpłynąć na rozwój sztucznej inteligencji w najbliższych latach. AI ma rozumieć nas lepiej, rozpoznawać bodźce i odpowiednio na nie reagować. Maszyny mają być zdolne do ewoluowania. Jak twierdzi dr Singh z University of Michigan, sztuczna inteligencja ma uczyć się rozróżniania obiektów i przez to ma się wzmacniać. Przed AI postawiono wyzwanie, by potrafiła ona funkcjonować w świecie i uczyła się w oparciu o wcześniejsze doświadczenia.   

Cogitai ma już spore doświadczeniu w zajmowaniu się problematyką sztucznej inteligencji. Sony nie jest jednak pierwsza firmą, która wpadła na podobny pomysł. Wcześniej, a dokładniej w 1999 roku, wyprzedziła ją AIBO, którą można kojarzyć z psami-robotami. I chociaż firma AIBO skupiła się właśnie na tym, to nie przestawała pracować nad udoskonalaniem AI.

Jak podaje Toshimoto Mitomo, odpowiedzialny za własność intelektualną i rozwój biznesu firmy Sony, zadaniem przedsiębiorstw zajmujących się elektronika użytkową jest rozwijanie i udostępnianie światu rzeczy, które są łatwe w obsłudze i nie są groźne. Kolejne produkty firmy, które będą nastawione na rynek edukacyjny, będą podążały za tą myślą.

Sztuczna inteligencja jest jak dziecko, które powoli uczy się kolejnych ruchów, gestów i zachowania. Współpraca z Sony pozwoli Cogitai na jeszcze lepsze prace nad treningiem AI. Gigant zapewni firmie dostęp do najnowszych technologii, danych i możliwości, co znacznie przyspieszy cały proces. Miejmy nadzieję, że prędko poznamy owoce współpracy pomiędzy tymi dwiema firmami.   

 

Źródło informacji: engadget

Źródło grafiki: j.w.

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...