SpaceX Starship

SpaceX Starship zabierze nas na Marsa

Elon Musk udostępnił pierwsze oficjalne zdjęcie SpaceX Starship — rakiety kosmicznej, która pozwoli nam odbywać loty międzykontynentalne, a docelowo międzyplanetarne. Choć zdjęcie nieco różni się od grafik koncepcyjnych, finalna wersja pojazdu ma odzwierciedlać render w stu procentach.

SpaceX Starship

Musk to wizjoner, który uwielbia działać. Niemal każdy projekt, który znalazł się w głowie twórcy Tesli oraz SpaceX, został zrealizowany lub jest na etapie rozwojowym. Oznacza to, że zapowiedzi wycieczek międzyplanetarych, o których wspominał ostatnio rzeczony jegomość, nie są przesadzone. Za potwierdzenie posłużyć może najnowszy prototyp statku kosmicznego SpaceX, który zaprezentował Musk.

SpaceX Starship

Rakieta, a w zasadzie jej prototyp, stanęła w Boca Chica Village w Teksasie. Mierząca ponad 35 metrów konstrukcja wygląda podobnie, do tej prezentowanej na wstępnych grafikach, choć występują tutaj pewne różnice. Pierwsze, SpaceX Starship jest tuta nieco mniejszy i nie posiada gładkiej powierzchni. Oczywiście, jest to tylko prototyp, który odbiera w tej kwestii od finalnego i pożądanego kształtu pojazdu.

Cóż miałby dokładnie robić statek SpaceX? Podstawowym zadaniem będą szybkie (poniżej jednej godziny) loty międzykontynentalne. SpaceX Starship pozwoli także na transport załóg na stacje kosmiczne, ale to nie wszystko. Docelowo Elon Musk chciałby wysłać za pośrednictwem rakiety zespół, który zbadałby Księżyc oraz Czerwoną Planetę.

Źródło: Twitter

Grafika

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...