OnePlus 7

OnePlus 7 będzie sliderem, podobnie jak Mi Mix 3

Jednym z ciekawszych urządzeń, które trafi na rynek smartfonów w 2019 roku, będzie OnePlus 7. Producent odejdzie w rzeczonym modelu od klasycznego wcięcia ekranowego, zastępując je konstrukcją typu slider.

OnePlus 7

Smartfony OnePlus od samego początku swojej rynkowej kariery robiły sporo szumu. Nietypowy model dystrybucji, początkowe zaproszenia oraz nieprzyzwoity stosunek ceny do jakości sprawiły, że urządzenia te są dziś stawiane na równi z flagowcami takich marek jak Samsung, Huawei czy Sony. OnePlus nie chce jednak podążać za oklepanymi trendami, firma zamierza tworzyć standardy, tak jak czynią to dziś niektóre chińskie koncerny, z Xiaomi na czele.

OnePlus 7 z wysuwanym aparatem do selfie

W sieci pojawiły się pierwsze konkretniejsze doniesienia dotyczące OnePlusa 7, z których możemy dowiedzieć się kilku interesujących rzeczy o urządzeniu. Najważniejsze są jednak zdjęcia, które zdradzają nam bardzo ważną cechę urządzenia. Otóż w smartfonie zostanie zastosowany mechanizm typu slider. Nie jest to nowość na rynku nowoczesnych smartfonów, gdyż podobne rozwiązanie wylądowało w Mi Mix 3 od Xiaomi.

Na zdjęciach będących przedmiotem wycieku wygląda to kapitalnie. Niemal cały front smartfona wypełnia ekran Optic AMOLED (Full HD+) 2,5D, który jest przyjemnie zaoblony po bokach. Jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom, producent umieści w urządzeniu układ Qualcomm Snapdragon 855, 8 lub 10 GB RAM oraz przynajmniej 128 GB przestrzeni dyskowej. Nie zabraknie tutaj z pewnością czytnika linii papilarnych wtopionego w ekran.

Cena Xiaomi Mi Mix 3 w Polsce może odstraszać

Wytrzymałość slidera

Nie wiem jak wy, ale mnie slidery kompletnie nie przekonują. Historia pokazała, że tego typu konstrukcje bywają zawodne. O ile sam zawias powinien bez większych trudów znieść próbę czasu, o tyle upadek czy ziarenka piasku mogą zniszczyć delikatny mechanizm. Nie jestem przekonany, czy nieznaczne zwiększenie powierzchni roboczej wyświetlacza warte jest takiego ryzyka.

Moja opinia to jedno, a działania producentów drugie. Wygląda na to, że slidery zagoszczą na rynku na dłużej. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy dopieszczą rozwiazanie do granic możliwości i uczynią je bezpieczniejszym i efektywniejszym.

Przypominam, że smartfony, również te innowacyjne, znajdziecie w naszym sklepie internetowym — Vipelektrogadzet.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...