Verizon Gaming

Verizon Gaming – nowy gracz na rynku streamingu gier?

Coraz więcej informacji i przecieków pokazuje, jak w przyszłości będzie wyglądała branża gier wideo. Możemy chyba pożegnać się z tym, że fizyczne nośniki utrzymają się na długo. Przyszłość to streaming, czy tego chcemy, czy też nie. Niedługo może pojawić się nowy gracz, a będzie to Verizon Gaming, który właśnie jest w fazie testów alpha.

Verizon Gaming

Usług, które pozwalają lub będą pozwalać na streaming gier na różne urządzenia, trochę już jest. Wygląda na to, że będzie ich coraz więcej, bo The Verge udało się dotrzeć do tego, co planuje Verizon. W Polsce nie ma raczej szans na uzyskanie dostępu do streamingu, który może być jednym z bardziej interesujących na rynku. O ile oczywiście sam pomysł wypali.

Verizon Gaming

Otóż Verizon Gaming już istnieje i działa, a przynajmniej w teorii, bo dostęp do niego mają nieliczni. Testy odbywają się za pośrednictwem Nvidia Shield, czyli urządzenia podpinanego pod odbiornik telewizyjny. Widać więc, że do korzystania z platformy potrzeba będzie dedykowanego sprzętu, ale według The Verge streaming ma także trafić na urządzenia z Androidem. Czyli mówiąc najogólniej, na smartfony oraz tablety. Jeżeli do tego dojdzie to Verizon może okazać się potężnym graczem na rynku, którego warto będzie szanować. O ile oczywiście do tego dojdzie.

Są jednak pewne minusy całej sytuacji, bo przecież mamy tutaj ograniczenie terytorialne na Stany Zjednoczone. Tak przynajmniej będzie na początku, bo jeżeli projekt okaże się sukcesem, wszystko może się zmienić. Pojawił się za to inny problem, ale to akurat można zrzucić na fazę testową i niedopracowanie produktu, a może raczej chęć szybkiego wprowadzenia go na rynek. Chodzi o bibliotekę tytułów, bo ta choć imponująca, zdaje się być po prostu zamarkowana. Mamy w niej na tą chwilę około 135 produkcji, a wśród nich między innymi God of War, Fortnite czy nawet Red Dead Redemption 2. Dodajmy do tego Destiny 2, Far Cry 5 czy Fifa 18, a robi nam się coś wyjątkowo zachęcającego. Tylko to aż za piękne, żeby było prawdziwe.

Streaming gier

Streaming gier może i jest jeszcze w powijakach. Patrząc jednak na to, jak intensywnie wielkie firmy, zaczynają inwestować w swoje platformy, to tylko kwestia czasu aż rynek się zupełnie zmieni. Za kilka lat fizyczne nośniki mogą zniknąć zupełnie lub zostaną tak zmarginalizowane, że będą służyły tylko kolekcjonerom. Oczywiście może przesadzamy w naszych przewidywaniach, ale dużo też wyjaśni kolejna generacja konsol. Jeżeli pozbawiona będzie ona czytników fizycznych, będzie to oznaczało duże zmiany dla całego rynku.

Verizon Gaming to ciekawa inicjatywa, która ma szanse na sukces o ile nie będzie zbyt droga. Warto też, żeby działała normalnie, bo na chwilę obecną nie da się zapisywać postępów w grze. Oznacza to, że każde włączenie tytułu zaczyna rozgrywkę od nowa. Wiadomo, wersje testowe mają swoje prawa. Verizon będzie konkurował z m.in. Microsoft oraz Google, więc ma za przeciwników potężnych graczy. Zobaczymy, czy uda mu się przyciągnąć klientów do siebie. Jeżeli biblioteka tytułów będzie choć w połowie taka, jak teraz, to ma na to duże szanse.

Project xCloud – gry z Xbox na Twoim smartfonie

Gry, komputery oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...