You are here
Spotify dostało własne Stories Aplikacje artykuły mobile News 

Spotify dostało własne Stories

Aplikacja Spotify dla systemów z mobilnych wzbogaciła się o nowość, czyli informacje prezentowane w Stories. Format ten stał się prawdziwym hitem mediów społecznościowych, ale od niedawna całkiem śmiało poczyna sobie także w serwisach streamingowych takich jak YouTube. Nic dziwnego, że włodarze Spotify postanowili skorzystać na popularności narzędzia.

Spotify
fot. Pixabay

Stores, format, który jako pierwszy pojawił się w aplikacji Snapchat, dziś jest wykorzystywany na Facebooku, YouTube, Instagramie oraz Messengerze, ale na tym nie kończy się ekspansja rozwiązania. Rzeczony element trafił bowiem na Spotify dla Androida.

Stories na Spotify

Spokojnie, relacje wyświetlane we wspomnianych aplikacjach nie będą stanowiły kontentu tworzonego przez użytkowników serwisu, a treści przygotowane przez samych twórców. Będą mogli oni dodawać interesujące informacje, smaczki i zapowiedzi wedle własnego uznania.

Spotify
fot. AndroidPolice

To znacząca zmiana, gdyż Storyline lub jak kto woli — Stories było obecne na Spotify już wcześniej, z tą różnicą, że materiały były generowane przez Geniusa. W całej sprawie ciekawe jest to, że włodarze serwisu w żaden sposób nie chwalą się nowością w swojej aplikacji, tak jakby nie miała ona większego znaczenia. Może być to spowodowane tylko jednym — Spotify nie jest do końca pewne dalszych losów Storyline, a obecna widoczność narzędzia jest czymś na kształt testów.

Nie wiem jak wy, ale dla mnie ficzer jest rzeczą zbędną. Element nie wpłynie pozytywnie na moje wrażenia z użytkowania aplikacji. Odtwarzacz powinien cechować się prostotą, a w przypadku tegoż narzędzia na ekranie dzieje się zbyt wiele. Macie podobne odczucia?

Źródło: AndroidPolice

Related posts

Leave a Comment