You are here
Spotify Kids – firma testuje nową aplikację z treściami dla najmłodszych artykuły News 

Spotify Kids – firma testuje nową aplikację z treściami dla najmłodszych

Każdy rodzic zapewne wie, że jego pociecha uwielbia YouTube. Można tam znaleźć multum treści, które jest odpowiednie dla dzieci w określonym wieku. Począwszy od bajek, a skończywszy na muzyce, która niekoniecznie nadaje się do słuchania dla dorosłych. Niedługo pojawi się także Spotify Kids, które weszło właśnie w fazę testową. Czym jest nowa aplikacja i kto na niej najwięcej skorzysta?

Spotify Kids
Fot. Spotify Kids

Coraz częściej po smartfony oraz tablety sięgają najmłodsi. Rodzice często oddają w ich dłonie swoje urządzenia, bo dzieci mogą tam znaleźć coś, co zajmie je na kilka godzin. Czasem jest też po prostu tak, że ulubiony utwór naszego dziecka trzeba zapętlić w nieskończoność, bo to inaczej nie zaśnie. Do tej pory na Spotify można było sobie z tym poradzić, ale niedługo będzie to znacznie łatwiejsze, a tak przynajmniej się wydaje. Obecnie nowa aplikacja weszła na rynek w Irlandii, ale jeżeli tam pomyślnie przejdzie wszystkie testy, pojawi się także w innych częściach świata.

Spotify Kids

Spotify Kids, jak sama nazwa wskazuje, ma być usługą skierowaną do najmłodszego odbiorcy, a raczej do jego rodziców, bo to przecież oni będą płacili za dostęp do niej. Sama aplikacja ma być skierowana do użytkowników w przedziale wiekowym od 3 do 10 lat, a sam jej wygląd ma być mimo wszystko zbliżony do tego, co przeznaczone jest „dla dorosłych”. Jednak sama biblioteka utworów, które tam się znajdą, będzie znacznie mniejsza. Na ten moment ma ona liczyć bowiem tylko około 6000 tysięcy, ale firma zapewnia, że każdy z utworów został odpowiednio dobrany tak, by mieć jak najlepszy wpływ na dzieci. Innymi słowy, nie powinno trafić się tam na nic, co będzie niestosowne.

Bezpieczna przestrzeń dla dzieci

Spotify Kids ma być bowiem bezpieczną przestrzenią z której samodzielnie będą mogli korzystać najmłodsi. Na liście utworów znajdą się piosenki z filmów Disney’a czy dla odrobinę starszych utwory Taylor Swift czy Ariany Grande. Dobierając utwory, które weszły w skład przygotowanej listy, redaktorzy Spotify kierowali się tym, by w tekstach nie znajdowały się słowa nawiązujące do przemocy, nienawiści czy użycia broni. Nic, co mogłoby wywrzeć negatywny wpływ na kształtujące się umysły.  Do korzystania ze Spotify Kids potrzebne będzie konto Premium. Nie wiadomo, kiedy aplikacja pojawi się na innych rynkach, ale miejmy nadzieję, że nastąpi to niedługo.

Nowe smartfony, które pozwolą wam odsłuchać ulubione piosenki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: The Verge / Spotify / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment