Win XP slide

Stało się – Windows XP przechodzi do lamusa!

Użytkownicy „okienek” z symbolem XP od wczoraj utracili wsparcie dla swojego systemu. Co to oznacza?

Na ten krok Microsoft przygotowywał świat już od dawna. Mimo wszystko wiele osób dalej ma żal do giganta z Redmond o zaprzestanie wsparcia dla jednej z najlepszych wersji systemów operacyjnych amerykańskiego koncernu. Oczywiście, na przestrzeni 13 lat również i ta wersja OS-a (Operating System) miała swoje wzloty i upadki.

Gracze narzekali zwłaszcza na spore utrudnienia po wgraniu łatki aktualizacyjnej tzw. SP2 (Service Pack 2). Update ten wprowadził do XP-ka nowe rozwiązania dotyczące zabezpieczeń co wywołało lawinę niezadowolenia wśród fanów marki. Zaimplementowane zmiany spowodowały spore problemy z aplikacjami, które odmawiały „odpalenia się”. Sukcesywnie Microsoft starał się jednak ten problem rozwiązywać. Innym utrudnieniem, była niemożność wgrania sterowników karty dźwiękowej bez uprzedniej instalacji SP2.

Podsumowując popularny system nie otrzyma już żadnych oficjalnych uaktualnień ze strony Microsoftu oraz producentów sprzętu komputerowego. Dodatkowo należy uważniej korzystać z systemu, ponieważ fakt ten może zwiększyć ilość wirusów pojawiających się na tą platformę. Jednym słowem korzystajmy, tylko z głową.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...