You are here
Windows 8.1 Update 1 – gotowy do pobrania News 

Windows 8.1 Update 1 – gotowy do pobrania

Zakończenie wsparcia dla Windows XP zbiegło się w czasie z aktualizacją Windows 8.1 (Update 1). O, ile pierwsza wiadomość spotkała się z falą niezadowolenia użytkowników, o tyle druga ucieszyła osoby korzystające z najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Czy jednak nowości pojawiające się w update 1 są w stanie przekonać użytkowników XP do przejścia na aktualniejszą wersję Windowsa?

WinUpdate750x300

Wczoraj około godziny 20, czasu polskiego w Windows Update Center pojawiła się możliwość pobrania aktualizacji dla Windows 8.1. Co ciekawe update jest „obowiązkowy”, a celowe jego pominięcie uniemożliwi przyszłe aktualizacje. Z tego też powodu, warto poświecić chwilę na wykonanie procesu.

Wielkie zmiany w Windowsie, zaprezentowane podczas minionej konferencji Microsoft Build 2014 robią wrażenie. Niestety, nie wszystkie trafiły do update 1. Producent najpopularniejszego systemu operacyjnego skupił głównie na udogodnieniach dla osób nie korzystających z ekranów dotykowych. W8.1 swoim sterowaniem nie umilał zbytnio życia użytkownikom przyzwyczajonym do sterowania za pomocą klawiatury i muszki. Teraz się to zmienia.

Z najważniejszych ficzerów mających poprawić obsługę systemu wspomnianymi urządzeniami wskazującymi możemy wyróżnić:

– Przyciski na ekranie głównym (wyszukiwanie oraz zamykanie systemu),

– menu kontekstowe kafelków na ekranie głównym,

– przypinanie aplikacji „kafelkowych” do paska zadań.

Ostatnia zmiana jest swojego rodzaju wprowadzeniem do nadchodzącej funkcji, czyli możliwości uruchamiania aplikacji modernUI w trybie okienkowym.

Czy wspomniane funkcje przekonają użytkowników XP do przejścia na nowszy bulid? Możliwe, szczególnie, że dodatkowym bodźcem do działania stał się brak wsparcia dla starszej wersji Windowsa.

Aktualizacja teoretycznie powinna być już dostępna dla każdego użytkownika systemu Windows 8.1. Jeśli w waszym przypadku nie jest jeszcze widoczna, zalecamy uzbrojenie się w cierpliwość. Istnieją co prawda metody „ręcznego” update, lecz nie polecamy tej drogi ze względu na możliwe komplikacje.

Related posts

Leave a Comment