You are here
Star Wars od Samsunga – zakochasz się w tym telefonie artykuły News 

Star Wars od Samsunga – zakochasz się w tym telefonie

Nie ma nic lepszego dla fana Gwiezdnych Wojen, niż moment tuż przed premierą kolejnej części widowiska. Wtedy niemal każda firma, która ma choć szczątkowe prawa do wizerunku postaci z sagi, zrobi wszystko, by na nich dodatkowo zarobić. W przypadku smartfonów jest dokładnie tak samo, bo edycja Star Wars od Samsunga, która pojawi się w grudniu tego roku, jest zjawiskowo piękna, ale i tak nic nam po niej, bo na naszym rynku trzeba będzie obejść się smakiem.

Star Wars od Samsunga
Fot. Samsung

W grudniu do kin na całym świecie wejdzie finałowa część sagi Gwiezdnych Wojen. Dziewiąta odsłona serii z pewnością przyciągnie do kina miliony widzów na całym świecie, a w związku z tym, Disney już może liczyć na ogromne wpływy. Nawet w sytuacji, kiedy fani nie byli zadowoleni z jakiejś produkcji (dla przykładu – Han Solo), to i tak zostawiali w kinowych kasach swoje ciężko zarobione pieniądze. Do tego dochodzi jeszcze element merchu, czyli wszystkiego związanego z gadżetami, zabawkami, koszulkami itd. Teraz do tego można doliczyć jeszcze smartfona i to nie byle jakiego.

Star Wars od Samsunga

To nie pierwszy raz w historii, kiedy konkretny model telefonu nawiązuje do jakiejś produkcji filmowej. Mieliśmy już przykłady z Avengersami, ale także i Gwiezdnymi Wojnami. Teraz przyszła pora na to, żeby zrobić to ponownie. Wersja Star Wars od Samsunga to jednak „pełen wypas”, a nie tylko żerowanie na naiwności fanów. Zaprezentowany przez firmę zestaw wygląda tak, jak powinien wyglądać smartfona dla fana serii. Wszystko jest dopasowane pod konkretnego bohatera, a w tym przypadku mówimy o postaci Kylo Rena.

W zestawie znajdzie się nowy Samsung Galaxy Note 10+, ale z czarnymi pleckami, na których dodatkowo został opatrzony logotypem z Gwiezdnych Wojen. Sam rysik będzie cały czerwony, co oczywiście ma nawiązywać do miecza świetlnego, którym posługuje się w filmie Kylo Ren. Czerwona jest także ramka wokół modułu aparatów, a w samym oprogramowaniu ma nie zabraknąć motywów nawiązujących do sagi Gwiezdnych Wojen (między innymi specjalne tapety oraz dźwięki). I tak, Star Wars od Samsunga to więcej, niż tylko „skok na kasę”, bo w zestawie znajdą się jeszcze słuchawki Galaxy Buds w kolorze czarnym z czerwonym wykończeniem ich etui.

Samsung korzysta z okazji

Niestety, ale nie podano jeszcze ceny, jaką Samsung będzie chciał za zaprezentowany zestaw. Wiadomo za to, że do sprzedaży ma trafić już niebawem, bo od 10 grudnia. Szkoda tylko, że na wymienionych przez producenta rynkach, nie znalazło się miejsce dla Polski. Smartfon trafi do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Korei Południowej, Hongkongu, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, Turcji czy Australii. Szkoda, że zabrakło tutaj Polski, bo z pewnością znalazłoby się na niego kilku kupców.

https://www.youtube.com/watch?v=ZAbox-KKXDQ

Sam Galaxy Note 10+ w wersji nawiązującej do Gwiezdnych Wojen to jednak nie jedyna rzecz, którą Samsung zdecydował się stworzyć. Powstała także nowa, świąteczna reklama, która doskonale wpisuje się w tematykę Gwiezdnych Wojen. Ma w sobie jednocześnie sporą dawkę ciepła oraz humoru, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że jej głównym zadaniem jest zwiększenie sprzedaży konkretnego sprzętu. Jednak Samsung zrobił to z wyczuciem, a dodatkowo nawiązał do swojej własnej nazwy w haśle promującym całość. Jeżeli tak miałby wyglądać wszystkie świąteczne reklamy, to nawet chętnie byśmy je oglądali.

Nowe smartofny, które przeniosą was do innej galaktyki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / YouTube / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment