You are here
Co kupowaliśmy na Steam w 2018? Gry pc 

Co kupowaliśmy na Steam w 2018?

Wprawdzie mamy dopiero (albo już) połowę roku, to Steam opublikowało właśnie listę najczęściej kupowanych gier w okresie od stycznia do końca czerwca. Nie ma na niej zbyt wielu zaskoczeń, choć niektóre tytuły maja już po kilka lat. Co więc kupowaliśmy na Steam w 2018 najczęściej?

Steam w 2018

Mówi się, że cyfrowa dystrybucja może niedługo wyprzeć tą tradycyjną. Wprawdzie do takiego stanu rzeczy jeszcze bardzo daleko, to widać, że gracze coraz chętniej korzystają z dobrodziejstw kupowania przez Internet. W końcu dostają wtedy oryginalny produkt i nie muszą nawet wychodzić z domu. Dodatkowo mogą go ustrzelić w bardzo dobrej cenie, bo przecież na Steam często trafiają się wyjątkowe promocje na niektóre tytuły.

Steam w 2018

Wśród najpopularniejszych tytułów, które pojawiły się w zestawieniu, mocno wyróżniają się produkcje skrojone typowo pod rozgrywkę online. Mamy więc tutaj Counter-Strike: Global Offensive,
Dota 2 czy Playerunknown’s Battlegrounds. Swoje miejsce w Platynowym zestawieniu dostały także takie gry jak Rocket League oraz cały czas żywe Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege. Wśród produkcji nie zabrakło także klasyki, która od dawna króluje w niemal każdym zestawieniu. Chodzi oczywiście o Grand Theft Auto 5. Tytuł Rockstara dalej jest rozwijany w swojej warstwie online, a dodatkowo można przecież po raz kolejny przejść go w trybie single player. Warto także dodać, że obecnie na Steam kosztuje on 85 złotych, czyli całkiem przyzwoicie.

Steam w 2018 roku to także tytuły takie jak Far Cry 5, czyli nowa odsłona shootera, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Zaskakujące może być to, że na liście pojawia się już Jurassic World Evolution, które tak naprawdę dopiero co zadebiutowało na platformie. Widocznie gracze spragnieni są dinozaurów, a i premiera kolejnego filmu z uniwersum z pewnością pomogła zyskać grze na popularności. Wśród tytułów zamykających Platynę znalazły się jeszcze Kingdom Come: Deliverance, Sid Meier’s Civilization VI, Warframe oraz Warhammer: Vermintide 2.

Najwięcej graczy jednocześnie

W opublikowanym zestawieniu pokazano także takie ciekawostki, jak to, ile osób grało w jeden tytuł jednocześnie. Tutaj chyba nie ma żadnych zaskoczeń, bo ponad 100 tysięcy graczy na raz miały tylko Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Grand Theft Auto V (dalej!), Playerunknown’s Battlegrounds, Rainbow Six: Siege i Warframe. Oczywiście mówimy tylko o platformie Steam, bo przecież na innych wyniki mogłyby się różnić.

Wielka szkoda, że Steam publikuje tylko ogólne wyniki, ale nie daje wglądu w konkretne liczby. Przynajmniej tego wglądu nie mają osoby, które nie są wydawcami. Wiemy więc, co było najpopularniejsze, ale chętnie zobaczylibyśmy konkretne liczby.

Widać, że cały czas gracze lubią wracać do klasyki, a jednocześnie nie mają nic przeciw darmowym produkcjom. Nawet, jeżeli te opakowane są mikrotransakcjami. Elektroniczna rozrywka się zmienia i wyraźnie przenosi się do sieci, choć mamy nadzieję, że w przyszłości nie znikną zupełnie tytuły single player.

Komputery, na których bez trudu odpalicie nawet najbardziej wymagające tytuły, znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: Steam

 

Related posts

Leave a Comment