You are here
Stripe w Polsce – globalne płatności dla przedsiębiorców w końcu i u nas artykuły News 

Stripe w Polsce – globalne płatności dla przedsiębiorców w końcu i u nas

Nie wszyscy muszą kojarzyć firmy, które nie są w ich życiu na co dzień, ale przedsiębiorców obowiązują trochę inne zasady. Debiut Stripe w Polsce to bardzo duże wydarzenie, bo nie co dzień zdarza się tak, żeby gigant technologiczny wchodził na nasz rynek. Wszyscy, którym marzy się eksport towarów powinni zainteresować się tym wydarzeniem, a już w szczególności ci, którym zależy na bezpiecznych i szybkich płatnościach przez Internet.

Stripe w Polsce
Fot. Stripe

Płatności przez Internet wdarły się do naszego życia szturmem i nic nie zapowiada tego, żeby miało się cokolwiek w tej kwestii zmienić. Dalej użytkownicy przeróżnych platform chętnie korzystają z takiej możliwości, a dodatkowo coraz więcej firm udostępnia swoim klientom możliwość płacenia za pomoc chociażby wirtualnych portfeli. Jedną z takich firm, która pozwala to wszystko ze sobą „spiąć”, jest właśnie Stripe.

Stripe w Polsce

Stripe to globalna platforma płatnicza, która wyceniona została ostatnio na 22.5 miliarda dolarów, więc mamy tutaj do czynienia z czymś naprawdę poważnym. Kilka dni temu, firm oficjalnie rozszerzyła swoją działalność o kilka dodatkowych krajów, a wśród nich także i nasz. Co oferuje dla swoich użytkowników Stripe w Polsce? Całkiem dużo dobrego, a o samym procesie wchodzenia na nowy rynek, wypowiedział się Felix Huber, szef na region EMEA w Stripe:

„W Polsce jest wiele przedsiębiorczych i technologicznych talentów. Uważamy, że w tym kraju jest jeszcze więcej firm, które mogą rozwijać swój biznes także globalnie. Naszym celem jest umożliwienie jak największej liczbie firm z Polski pokazania swojej kreatywności i ambicji reszcie świata”.

Czym zajmuje się firma? Cóż, najprościej będzie powiedzieć, że przetwarzaniem transakcji finansowych wykonywanych przez Internet, a wśród jej klientów znajdują się takie korporacje, jak Amazon, Google czy Uber.

Co oferuje Stripe?

Stripe to przede wszystkim ogromna infrastruktura, która przekłada się na równie ogromne możliwości dla przedsiębiorców. Dla firmy wejście we współpracę oznacza między innymi możliwość przyjmowania oraz obsługiwania płatności online w ponad 130 walutach, a przez sam proces przechodzi się w czasie około 10 minut. Stripe w Polsce może wprowadzić wiele firm na nieznane im dotąd rynki zbytu dla ich produktów, bo sama platforma ma do zaoferowania jeszcze inne usługi, niż same płatności. W Stripe znajdziemy bowiem obsługę księgowości, rozliczenia oraz wypłaty dla osób trzecich czy optymalizację pod względem płatności mobilnych. Oczywiście wszystko z pomocą jednego panelu do zarządzania.

Infrastruktura Stripe korzysta także ze zdobyczy nowych technologii, bo na jej pokładzie znajdują się między innymi algorytmy do uczenia maszynowego. Pozwala to na walkę z cyberprzestępcami, którzy ostatnimi czasy upodobali sobie atakowanie klientów, którzy płacą przez Internet. Korzystając ze Stripe nie będzie to już takie łatwe. Ile trzeba zapłacić za możliwość korzystania z platformy? Nie ma żadnej opłaty instalacyjnej, a koszty rozpoczynają się od 1,4% + 0,25 € (Polska: 1,40% + 1 PLN) za udane obciążenie karty w Polsce.

Modele biznesowe w Stripe

Pierwsze firmy korzystają już ze Stripe w Polsce i tak się o tej współpracy wypowiadają:

„Stripe zmienił kompletnie działanie fundacji wspierającej #OMGKRK. Poprzez radykalną redukcję czasu spędzanego na administracji, pozwolił nam skupić się na jakości, jaką dostarczamy społeczności i członkom naszej organizacji.” – Paweł Kulon, Manager Operacyjny #OMGKRK, krakowskiej społeczności startupowej.

“Stripe usprawnił nasz biznes i pomógł nam rozwinąć się na rynku globalnym. Przedtem ręczne fakturowanie zajmowało nawet cały dzień. Teraz możemy wykonać to automatycznie i całość trwa zaledwie kilka minut. Co więcej, platforma pomogła nam wejść na globalny rynek. Teraz nasi klienci mogą kupować na naszej stronie w każdej walucie bez jakikolwiek komplikacji. A co najważniejsze, Stripe zajmuje się również przeliczaniem walut dla nas, co znacznie ułatwia księgowość.” – Igor Dzhebyan, CEO oraz współzałożyciel, Andcards, zarządcy coworkingowej przestrzeni SaaS.

Nowe smartfony oraz laptopy, które idealnie nadają się do pracy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Stripe informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment