swiftkey 750x300 1

SwiftKey w rękach Microsoftu

Microsoft postanowiło rozwijać swoje portfolio usług i robi to konsekwentnie już od dłuższego czasu. Gigant właśnie poinformował, że wykupił SwiftKey!

swiftkey 750x300 1

O tym, że SwiftKey ma zostać sprzedane, plotki można było usłyszeć już od jakiegoś czasu. Zainteresowanie wokół tej aplikacji nie było oczywiście przypadkowe. W ciągu kilku lat stworzona przez firmę klawiatura rozrosła się do niesamowitych rozmiarów.

Funkcje oferowane przez SwiftKey są bezapelacyjnie jednymi z najciekawszych w tym segmencie. Chodzi oczywiście o sposób, w jaki klawiatur „odczytuje” nasze przyzwyczajenia, uczy się ich, a z czasem sama podpowiada, co chcielibyśmy napisać. Miliony użytkowników korzystają ze SwiftKey na całym świecie i tylko kwestią czasu było, aż aplikacją zainteresują się największe koncerny. W tym wypadku padło na Microsoft, który nie zamierza jednak „usypiać” projektu.

http://www.youtube.com/watch?v=wFFfaKGVIdo

To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla tych, którzy przyzwyczaili się już do rozwiązań oferowanych przez SwiftKey. Aplikacja jest póki co zbyt duża, by ot tak zniknęła z Google Play czy Apple Store, choć z czasem może to niestety nastąpić. Microsoft planuje wprowadzić algorytmy ze SwiftKey w swoich rozwiązaniach, a szczególnie w Word Flow. Dla giganta z Redmond to doskonała okazja, by ulepszyć i tak już bardzo dobre narzędzie.

SwiftKey zapewnia, że nie zrezygnuje z dalszego rozwijania swoich usług i liczymy, że w rzeczywistości tak się stanie. Nie podano oficjalnie za ile Microsoft przejął SwiftKey, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie 250 milionów dolarów. Kwota może wydawać się kolosalna, choć w przypadku takiego dużego zasięgu oraz pozytywnego odbioru, jakim może poszczycić się SwiftKey, Microsoft z pewnością nie będzie stratny.

Źródło: Microsoft
Fot: SwiftKey

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...