You are here
SwiftKey w rękach Microsoftu News 

SwiftKey w rękach Microsoftu

Microsoft postanowiło rozwijać swoje portfolio usług i robi to konsekwentnie już od dłuższego czasu. Gigant właśnie poinformował, że wykupił SwiftKey!

swiftkey 750x300 1

O tym, że SwiftKey ma zostać sprzedane, plotki można było usłyszeć już od jakiegoś czasu. Zainteresowanie wokół tej aplikacji nie było oczywiście przypadkowe. W ciągu kilku lat stworzona przez firmę klawiatura rozrosła się do niesamowitych rozmiarów.

Funkcje oferowane przez SwiftKey są bezapelacyjnie jednymi z najciekawszych w tym segmencie. Chodzi oczywiście o sposób, w jaki klawiatur „odczytuje” nasze przyzwyczajenia, uczy się ich, a z czasem sama podpowiada, co chcielibyśmy napisać. Miliony użytkowników korzystają ze SwiftKey na całym świecie i tylko kwestią czasu było, aż aplikacją zainteresują się największe koncerny. W tym wypadku padło na Microsoft, który nie zamierza jednak „usypiać” projektu.

http://www.youtube.com/watch?v=wFFfaKGVIdo

To bardzo dobra wiadomość, szczególnie dla tych, którzy przyzwyczaili się już do rozwiązań oferowanych przez SwiftKey. Aplikacja jest póki co zbyt duża, by ot tak zniknęła z Google Play czy Apple Store, choć z czasem może to niestety nastąpić. Microsoft planuje wprowadzić algorytmy ze SwiftKey w swoich rozwiązaniach, a szczególnie w Word Flow. Dla giganta z Redmond to doskonała okazja, by ulepszyć i tak już bardzo dobre narzędzie.

SwiftKey zapewnia, że nie zrezygnuje z dalszego rozwijania swoich usług i liczymy, że w rzeczywistości tak się stanie. Nie podano oficjalnie za ile Microsoft przejął SwiftKey, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie 250 milionów dolarów. Kwota może wydawać się kolosalna, choć w przypadku takiego dużego zasięgu oraz pozytywnego odbioru, jakim może poszczycić się SwiftKey, Microsoft z pewnością nie będzie stratny.

Źródło: Microsoft
Fot: SwiftKey

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment