iOS

System iOS rozwija się za wolno

Apple potrafi zaskoczyć zarówno w kwestii innowacyjności, jak i dostarczania wysokiej jakości produktów oraz usług, w tym systemu iOS. Niestety, zbyt mozolne tempo rozwoju powoduje, że konkurencja nie tyle dogania sadowników, ile ich przegania. Problemem zajął się znany analityk Ming-Chi Kuo.

iOS

Smartfony Apple i system mobilny iOS są tworami nietypowymi, które ciężko porównywać w sposób bezpośredni ze światem Androida. W przypadku iOS oraz iPhone’a nie oczekuje pojawiających się na każdym kroku innowacji, a stabilnego działania i dopieszczenia istniejących już funkcji. Co innego zielony robot, w którym ficzery odgrywają ogromną rolę. Wysoka liczba producentów smartfonów z Androidem oznacza, że chcąc zatrzymać przy sobie klienta tudzież zdobyć nowych fanów, konieczne jest stałe wdrażanie nowości.

Czy biorąc pod uwagę powyższe, możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że powolny rozwój systemów z rodziny iOS nie ma istotnego wpływu na odbiór produktów i usług Apple? Według analityka Ming-Chi Kuo — powolny rozwój jest realnym problemem, z którym Apple musi się zmierzyć.

iOS i brak innowacyjności

Wspomniany analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple najzwyczajniej w świecie opóźnia rozwój systemu iOS, przez co nawet pozornie innowacyjne produkty, poddawane są powolnemu upgrade’owi. Kuo posłużył się przykładem chińskiego Oppo, które w stosunkowo krótkim czasie dogoniło swoimi rozwiązaniami autorską platformę Apple ARKit. Nie sposób nie zgodzić się z rzeczonym jegomościem. Sadownicy w istocie nie spieszą się z rozwojem iOS. Jeśli przeszkadza wam ten stan rzeczy, mam złą wiadomość…

Przyszłe duże wydanie iOS, jak zapowiada Apple, będzie skupiało się na usprawnieniach obecnych funkcji. Próżno spodziewać się innowacji.

Źródło: Macrumors

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...