HereMaps750x300

Windows 10 żegna się ze wsparciem HERE – co na to użytkownicy mobilnych okienek?

Mobilna odsłona systemu operacyjnego giganta z Redmond nie cieszy się zbytnią popularnością, a co gorsza stan ten pogłębia się z miesiąca na miesiąc. Mało tego – za sprawą decyzji włodarzy HERE Maps, userzy Windows 10/Windows Phone 8.1 zostaną pozbawieni oficjalnego wsparcia dla usługi, która była jednym z nielicznych atutów platform.

HereMaps750x300

Sytuacja jest naprawdę nieciekawa. Mapy wraz z nawigacją HERE były integralną częścią mobilnego Windowsa i jakby nie patrzeć stanowiły całkiem sensowną kartę przetargową w walce z innymi platformami. Z czasem Nokia postanowiła udostępnić swój produkt również na inne systemy jak np. Android – to był potężny cios zadany Microsoftowi, ale w świetle nowych informacji wydaje się on jednie zabawnym pstryczkiem w nos.

Okazuje się bowiem, iż po sprzedaży tytułowej usługi Niemcom (Audi, BMW i Mercedesowi), gigant z Redmond ucierpi jeszcze bardziej. Jak? Cóż – permanentne usunięcie aplikacji ze sklepu będzie miało miejsce już pod koniec marca, zaś same mapy będą aktywne tylko do końca czerwca. Dotyczy to wyłącznie najnowszej odsłony Windows 10 Mobile, gdyż w przypadku Windows Phone 8 mówimy jedynie o braku wsparcia, a więc między innymi krytycznych łatek.

Na dobrą sprawę nie powinniśmy dziwić się decyzjom nowych właścicieli HERE, chcą zarabiać. Poza zaimplementowaniem ów rozwiązań w autach wymienionych wcześniej marek, co z pewnością podniesie ich i tak już wysoki prestiż, firmy planują skupienie się na systemach Android oraz iOS. Nie oszukujmy się – obydwie platformy należą do dochodowych, szczególnie jeśli zestawimy je z tym, co oferuje Windows.

HereMaps

Właściwie opisane działania były do przewidzenia. Nierozsądnym byłoby myślenie o zaangażowani nowych właścicieli HERE w rozwój OS-u Microsoftu, który dla Mercedesa, Audi oraz BMW jest zwyczajnie obojętny. Nie pozostaje mi nic innego jak współczuć userom Windows 10/Windows Phone 8 rozstania się ze świetną usługą nawigacyjną.

Źródło: NeoWin.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...