You are here
Tablet do zadań specjalnych News 

Tablet do zadań specjalnych

Urządzenia mobilne nie należą do najtrwalszych. Owszem, maja wyświetlacze odporne na zarysowania, znoszą coraz więcej upadków, ale powiedzmy sobie szczerze, wytrzymałe one nie są. Jest jednak grupa do zadań specjalnych, należy do niej Dell Latitude 12 Rudgged.

delltablet

Tablet jest wyposażony w duży 11,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.  Producent oferuje dwa procesory do wyboru. Słabszy dwurdzeniowy oraz mocniej czterordzeniowy Intel Core M-5Y71 wraz z zintegrowaną grafiką Intel HD 5300. Użytkownicy dostaną 4GB lub 8 GB pamięci operacyjnej oraz dysk wbudowany o pojemności od 128 GB do 512 GB, wszystko w zależności od wybranego wariantu. W urządzeniu znajdziemy miejsce na kartę SIM. Dell Latitude 12 Rudgged działa pod kontrolą Windowsa 8.1. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na 12 godzin pracy, jednak producent nie podaje jego dokładnej pojemności.

Specyfikacja tabletu nie powala na kolana, ale nie jest najgorsza. Trzeba pamiętać jednak, że to urządzenie powstało przede wszystkim po to, by służyć do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Sprzęt działa zarówno w bardzo niskich, jak i bardzo wysokich temperaturach, od -30 do 60 stopni Celsujasza. Wytrzymała obudowa zapewnia bezpieczeństwo tabletu podczas upadków i wstrząsów. Urządzenie jest również wodoodporne, jednak producent nie podaje informacji, jaka to norma szczelności.

Cena takiego tabletu nie jest niska. Wyceniono go na około 3000 dolarów, a zatem sporo. Ale czy to jest wysoka cena za urządzenie z Windowsem na pokładzie, z którego możemy skorzystać w każdych warunkach atmosferycznych i praktycznie w każdym miejscu na ziemi. Wydaje mi się, że nie. Jest to sprzęt specjalistyczny i przeznaczony dla specjalnej grupy klientów, a nie przeciętnego Kowalskiego.

źródło: theverge
foto: theverge
____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą tabletów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment