You are here
Tańszy Netflix tylko na smartfony jeszcze w tym kwartale mobile News 

Tańszy Netflix tylko na smartfony jeszcze w tym kwartale

Netflix, tym razem już oficjalnie potwierdza chęć wdrożenia tańszego pakietu pozwalającego korzystać z serwisu wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Warto zatrzymać się na chwilę przy ograniczeniach oraz dostępności nowego planu.

Netflix podnosi ceny USA
fot. Netflix

Netflix to dziś potęga. Serwis na dobre zakorzenił się w popkulturze, co możemy zaobserwować w teledyskach, filmach, a nawet piosenkach popularnych wykonawców. W zasadzie usługa stała się synonimem dzisiejszego VOD. Mnogość dostępnych pakietów pozwala wybrać każdemu właściwy dla siebie wariant. Jednak licho nie śpi i konkurencja może w każdej chwili zacząć poważnie zagrażać Netflixowi. Usługodawca musi działać prewencyjnie i oferować swoim użytkownikom nowości, których brak konkurencji. Świetnym pomysłem włodarzy platformy jest pakiet dedykowany oglądaniu wideo na smartfonach, który ma być znacznie tańszy od pozostałych planów.

Dla kogo tani Netflix na smartfony?

O tytułowym planie subskrypcji w serwisie pisaliśmy dla was już wcześniej, jednak do tej pory nikt nie odniósł się do sprawy oficjalnie. Teraz CEO Netflixa, Reed Hastingsporuszył kwestię w liście do udziałowców. Tym samym poznaliśmy plany giganta, bo nim bez wątpienia jest rzeczona platforma.

Nowy plan jako pierwszy pojawi się na rynku indyjskim. Za przyjemność korzystania z rozwiązania użytkownicy zapłacą 250 INR, czyli niecałe 14 złotych (w przeliczeniu na naszą walutę). Niewiele, ale należy pamiętać o dwóch istotnych ograniczeniach. Po pierwsze mamy tutaj rozdzielczość 480p, po drugie, filmy i seriale odpalimy jedynie na urządzeniu mobilnym, a konkretnie — na smartfonie. Oczywiście na tamtejszym rynku to właśnie telefony stanowią główne urządzenia komputerowe w domach i taki pakiety wydaje się tam wręcz nade atrakcyjny. Czy zatem możemy zapomnieć o tym, że tani plan pojawi się w naszym kraju?

Odpowiedź nie jest łatwa. Możliwe, że usługodawca zdecyduje się udostępnić nam rzeczony pakiet, ale jestem więcej niż pewny, że nie stanie się to w 2019 roku. Do tego czasu muszą nam wystarczyć pakiety, z których skorzystamy na telewizorach czy komputerach. Tego typu urządzenia znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Forbes, The Verge

Related posts

Leave a Comment