Tęczowe logo Apple wróci do urządzeń producenta

Logo Apple w tęczowych motywach trwało z urządzeniami firmy aż do późnych lat 90 ubiegłego wieku. Jeśli doniesienia serwisu MacRumors potwierdzą się, jeszcze w tym roku zobaczymy sprzęt Sadowników z charakterystycznym oznaczeniem.

Logo Apple
fot. Apple (Rob Janoff)

Serwis, powołując się na własne źródła związane z Apple, podaje, iż firma przygotowuje premierę kilku produktów wyposażonych w tęczowe logo. Oczywiście informacja może okazać się plotką, ale dziennikarze zawierzyli doniesieniu z jednego prostego powodu — pochodzi ono od osoby długotrwale związanej z Apple oraz z szeroko pojętą branżą tech.

Tęczowe logo Apple powróci jeszcze w tym roku

Rzeczone logo po raz pierwszy pojawiło się w 1977 roku na obudowie komputera Apple II. Stosowano je aż do 1998 roku, kiedy Sadownicy zdecydowali się przejść na czarno biały wariant. Dziś po przeszło dwudziestu latach zaczyna się mówić o powrocie charakterystycznego „znaku”.

Przyznam, że cała sprawa wydaje się dość szalona i niezbyt pasująca do aktualnych działań Apple. Niemniej, tęczowe logo może okazać się częścią specjalnej edycji urządzeń giganta z Cupertino, tak jak ma to miejsce w przypadku sprzętu sygnowanego linią PRODUCT RED. Ma to sporo sensu, szczególnie że aktualnie panujący trend na walkę o wolność i równość może pomóc w popularyzacji linii.

Tęczowe logo Apple zaprojektowane przez Roba Janoffamoże powrócić w nieco odświeżonej formie. W jakim stopniu będzie się różnić od protoplasty, przekonamy się jeszcze w tym roku.

Urządzenia od Apple znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...