To drony zamiast kurierów dostarczą nam paczki

List zagubiony? Samochód z przesyłkami utknął w korku, a może listonosz na urlopie? To częste problemy poczty, nie tylko polskiej. By pozbyć się tych przeszkód Chińczycy (oczywiście oni, bo kto inny?) wpadli na bardzo ciekawy pomysł. Chcą wykorzystać drony do dostarczania przesyłek do domów.

7P7WpYdypnQbP2nTiVLI

Jedna z największych firm kurierskich w Chinach mocno zastanawia się nad wprowadzeniem bezzałogowych maszyn latających do swojej oferty. Te dostarczałyby przesyłki klientom zamiast kurierów. Firma SF Express od jakiegoś czasu testuje już takie urządzenie, które może latać na maksymalnej wysokości 100 metrów i doręczać je nawet z dokładnością do 2 metrów od celu.

Mimo tego, że jeszcze nie wiadomo jak ciężki ładunek może zabrać ze sobą dron, mówi się coś o około 5 kg. Warto wspomnieć także o tym, że firma kurierska dostała pozwolenie od rządu na taki ruch i zaczęła już testować wprowadzanie dronów-kurierów na rynek.

AaqoMNiQevijaQFix8KW

Warto wspomnieć, że pojawia się już taka inicjatywa wcześniej. Jedna z szanghajskich piekarni wprowadziła dostawy wypieków przy wykorzystaniu dronów (filmik poniżej). Nie wiedzieli jednak, że na takie loty trzeba uzyskach pozwolenie odpowiednich władz.

http://www.youtube.com/watch?v=fXwgwSkujOY#t=23 

Drony-kurierzy mogą być przyszłością poczty na całym świecie, ale takie rozwiązanie może mieć tez przykre skutki. Co z wszystkimi kurierami i listonoszami? Stracą pracę? To chyba nie byłoby dobre wyjście, głownie ze względu na bezrobocie, które powinniśmy zmniejszać, a nie odwrotnie. Zobaczymy, jak ten pomysł będzie się rozwijać.

 

źródło: thenextweb

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...